Yazılım 23 ARALIK 2008 / 15:26

iPhone'da e-kitap okuma zamanı

ScrollMotion'ın yeni uygulaması sayesinde, en çok satan , en son çıkan kitapları iTunes üzerinden iPhone’unuza yükleyip okuyabileceksiniz.

ScrollMotion'ın yeni uygulaması sayesinde, en çok satan , en son çıkan kitapları iTunes üzerinden iPhone’unuza yükleyip okuyabileceksiniz.


Amerikan uygulama geliştiricisi ScrollMotion elektronik kitap özelliğini iPhone ve iPod Touch’lara taşımak için, Houghton Mifflin, Simon & Schuster ve Penguin Gruop USA gibi büyük yayınevleri ile anlaşma sağladı. App Store’da ScrollMotion dışında Stanza, eReader gibi başka e-kitap uygulamaları da bulunuyor. Ancak bu uygulamalar doğrudan yükleme sağlayamıyor ve kullanıcıların yeni kitapları okuyabilmek için çevrimiçi mağazadan ayrı ayrı satın alması gerekiyor.


ScrollMotion kitapların orjinal sayfa sistemini koruyor. Kullanıcılar ekran üstünde notlar alıp, metin içi araştırma yapabiliyor, metne zumlayabiliyor. Kısacası iTunes bir e-kitabevi olma yolunda. Dahası, artık iPhone, Kindle ve Sony E-Reader gibi diğer elektronik kitap okuyucularla yarışabilecek. ScrollMotion, Android ve Blackberry platformları için de aynı uygulamayı başlatmayı planlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun