Yazılım 29 OCAK 2013 / 12:53

iOS 6.1 güncellemesi bağlantı sorunuyla birlikte geldi

iOS 6.1 güncellemesi bağlantı sorunuyla birlikte geldi

Apple, iOS işletim sisteminin yeni sürümü 6.1 güncellemesini yayınlarken, yeni sürümün 5.nesil iPod Touch modellerinde bağlantı hatasına neden olduğu ortaya çıktı. 6.1 güncellemesini iPhone, iPad ve iPod touch sahiplerinin kullanımına sunan Apple, yeni güncellemeyle birlikte iTunes Match ve LTE bağlantısı gibi yeni özellikleri de kullanıcılarına hizmetine sundu. Güncellemeyle birlikte iTunes Match kullanıcıları iCloud üzerinden kendi müziklerini indirebilecekler. Bunun yanı sıra güncelleme daha fazla şebekeye yönelik LTE desteği veriyor olsa da, Türkiye’de henüz bu bağlantı türü için altyapı olmaması sebebiyle Türk kullanıcılar bu hizmetten faydalanamayacaklar.Güncellemede bağlantı sorunu

Güncelleme yeni özelliklerle birlikte gelse de, özellikle 5.nesil iPod Touch modelinde ortaya çıkan WiFi sorunu kullanıcıların canını sıkmışa benziyor. Kablosuz olarak güncellemenin kurulması esnasında WiFi açık olmasına karşın bağlantı olmadığı şeklinde verdiği uyarının henüz bir çözümü bulunmuyor.

Apple geliştiricileri bu tarz durumlara karşı uyarırken, sorunun henüz tam olarak nereden kaynaklandığı bilinmiyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : apple iOS 6.1 wifi sorunu
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun