Yazılım 04 ŞUBAT 2011 / 10:36

Infoflight dijital varlık yönetimine yeni bir soluk getiriyor

Bulut Bilişim kavramının da ortaya çıkmasını zorunlu kıla veri miktarındaki artış, şirketlerin bu verileri yönetmesini de zorlaştırıyor. İki Türk girişimcinin ortaya koyduğu Infoflight, şimdilerde dev bir pazara dönüşen dijital varlık yönetimini sorun olmaktan çıkarmaya çalışıyor.İnternet üzerinde dosya barındırma ve paylaşma olanağı sunan hizmet ve ürünlerin bireysel kullanıcıları memnun etse de şirketler için yetersiz olduğunu düşünen girişimciler Yakup Bayrak ve Ali Rıza Sönmezışıklı, şirketlerin yaşadığı dijital varlık yönetimi sorununa çözüm üretmeye çalışıyor.Yazılımla, kurumlar belgelerini isterse kendi sunucularında isterlerse Infoflight sunucularında barındırarak yönetebiliyor. Ayrıca mekân bağımsız hizmet sunan programla birlikte tüm belgelere ulaşmak için internet bağlantısı yeterli oluyor.

Şirketin büyüklüğüne göre çözümler sunan yazılım, video, çizim, görüntü, sunu, word ya da pdf uzantılı dosyaları etiketleyerek arşivliyor. Ayrıca sistem aynı dosyanın birden çok kopyasını tek noktada sürümleyerek saklıyor.Bulut Bilişim kavramı ortaya atıldığından beri en büyük sorunların başında güvenlik yer alıyor. Bayrak ve Sönmezışıklı’nın ifadelerine göre, çift şifre korumalı Infoflight için herhangi bir güvenlik problemi bulunmuyor.Şirketin hedefi sadece yurtiçinde başarı değilInfoflight için alınan bilgilere göre, şimdiden Publicis Yorum, Pure New Media, Bridgestone, TV 8 gibi kurumlarda yazılım kullanılmaya başlanmış.Yıllık hacmi bir milyar dolar olan bir piyasadan bahsedince tabii hedefler sadece yurtiçiyle sınırlı kalmıyor. Infoflight’ın yurtdışında da başarılı olabilmesi için ilk adım Almanya’da iki ofis açmak. Ardından rota en büyük yazılım piyasasının bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’ne çevrilecek.Ayrıntılı bilgiye http://www.getinfoflight.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun