Yazılım 08 HAZİRAN 2011 / 11:00

HTC uygulama geliştiricileri destekliyor

HTC, programcıların mobil uygulamalar geliştirebilmesini sağlayacak HTC OpenSense SDK’yı duyurdu. HTC, mobil yazılım geliştiricileri araçlar, kaynaklar ve uzman çevreler ile desteklemek amacıyla oluşturduğu HTCdev programını tanıttı.

HTC, bu programla beraber mobil uygulamaları bütünleştirme kolaylığı sunan ve yazılım geliştiricilere HTC telefonlarını yazılım ve donanım yenilikleriyle bütünleştirme imkanı sağlayan HTC OpenSense SDK‘yı da duyurdu.

Şirket geçen yıl piyasaya sürdüğü HTCPro programı ve şimdi tanıtılan HTCdev lansmanıyla programcılara ve işletmelere mobil dünyadaki zorlukları aşmaları ve fırsatları yakalamaları konusunda yardımcı olacak bir kaynak ağı oluşturdu.

Yazın açılıyor

HTCdev, bireylerden büyük işletmelere sektördeki ve tüm dünyadaki programcılara destek olmayı hedefliyor. Yeni programın internet sitesi www.htcdev.com 2011 yazında açılacak. Bu site anlatımlar, en iyi uygulamalar, belgeler ve destek anlamında geniş bir kaynak kütüphane oluşturacak.

Ayrıca sitede bir kullanıcı geribildirim kanalı da bulunacak. Buradan HTC’ye gerek devam etmekte olan yatırımlar hakkında, gerekse programcı araç seti ve program kaynakları geliştirilmesi konusunda erişim sağlanmış olacak.

Programın ana odağı olan HTC OpenSense SDK, Android programcılarının HTC Sense 3.0 deneyimine daha kapsamlı biçimde bütünleşebilmelerine olanak verecek. Bu sistem aynı zamanda 3D ekran için örnek kod, API (Uygulama Programlama Arayüzü) ve Tablet kalemi sağlayacak.

HTC OpenSense SDK, yeni htcdev.com internet sitesinin açılmasına paralel olarak piyasaya sunulacak ve programcılardan gelen yorumlara dayanılarak düzenli olarak güncellenecek ve kapsamı genişleyecek.