Yazılım 10 EYLÜL 2012 / 14:14

HP ve Microsoft bulutta tek ve entegre müşteri deneyimi sunacağını açıkladı

Microsoft işbirliğiyle Windows Server 2012 için tasarlanan HP Bütünleşik Bulut Portföyü, kurumların buluta geçişini daha da basitleştirerek hızlandırıyor. 

HP Bütünleşik Bulut'la birlikte, kurumlara Windows Server 2012 desteği sağlanarak buluta yolculukta veri kaybını önleyerek, gizliliği güvenceye alması ve kurumları tek markaya bağımlı olmaktan kurtarması amaçlanıyor. Hazır entegre çözümler ve referans mimarilerle bulutta hızlı kurulumun yanı sıra sanal, fiziksel ve geleneksel yapılar için sektörün en kapsamlı karma yönetim seçeneği sunması çözümün öne çıkan özellikleri olarak dikkat çekiyor.

Bulut bilişim yönetiminde inovasyon

HP ile Microsoft işbirliği kurumlara,

• 1.400 ayrı noktada uygulanan HP Insight Control ve Microsoft System Center entegrasyonu sayesinde operasyonel işlemler için harcanan zamandan ve eğitimden tasarruf,

• Riski azaltan özel (akıllı) yazılımlar sayesinde, HP ProLiant sunucularla iş sürekliliğinde artış ve hizmet aksamasına karşı gelişmiş koruma,

• HP 3PAR ve Windows Server 2012 özel veri aktarım sistemi (ODX) ile canlı veri taşıma ve depolama alanı oluşturmada 7 kat hız artışı,

• BT departmanlarına son kullanıcının işlerini aksatmadan 100 kilometreye kadar mesafedeki bir alan içinde sanal sunucu taşıma imkanı gibi avantajlar sağlıyor.

Konuyla ilgili konuşan Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, kurumların özel buluta geçerken riskleri azaltan, esnekliği artıran ve maliyeti düşüren basit yaklaşımlar aradığını söyledi. Microsoft ile yaptıkları iş birliğiyle birlikte sağladıkları tek ve entegre müşteri deneyimiyle kurumlara buluta en etkili ve kolay geçişi sağlamayı amaçladıklarının altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun