Yazılım 16 ARALIK 2010 / 11:59

Hiç akıllı telefondan oyun konsolu olur mu?

Yapılan yorumlara göre iPhone'un yeni sürümleri video oyun platformu olma yolunda ilerliyor.

Yapılan yorumlara göre iPhone'un yeni sürümleri video oyun platformu olma yolunda ilerliyor.


Reuters’dan gelen haberlere göre iPhone grafik işlemci üniteleri üreten Imagination Technologies şirketi, grafik ustası Caustic Graphics şirketini satın aldı.

Satın almayla birlikle Imagination Technologies’ın mobil ve gömülü grafikler için bir standart olarak kabul edilen POWERVR entegrasyonunu mobil platformlarda kullanma ihtimali konuşuluyor. Dolayısıyla daha zengin grafiklerle geleceği düşünülen yeni iPhone sürümlerinde yeni gerçek zamanlı uygulamalar için daha gerçekçi grafikler kullanılacağı şeklinde yorumlar var.

2011 yılında iPhone’un artık Angry Birds ya da Cut the Rope gibi oyunlarla idare edemeyeceğini düşünen analistler bu satın almanın yeni iPhone’lar için bir fırsat olduğunu düşünüyor. Ayrıca analistler iPhone’un bu tarz basit oyunlardansa daha gerçekçi görüntülerle daha karmaşık oyunlara yer veren sağlam bir video oyun platformu olabileceği iddiasındalar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun