Yazılım 17 ŞUBAT 2009 / 09:12

GSMA Mobile World Congress’de Türk standları

GSMA Mobile World Congress’de Türk şirketleri de çözümleri ile yer alıyor.

GSMA Mobile World Congress’de Türk şirketleri de çözümleri ile yer alıyor.

Barcelona’da devam eden ve 19 Şubat’ta sona erecek olan GSMA Mobile World Congress’de, AVS Technologies ve Defne gibi Türk şirketleri katılımcı olarak ürünlerini sergiliyor.


Defne, ‘Background Music’ adlı projesini GSMA Mobile World Congress’de tanıtıyor. Eğlence ve kişiselleştirme servislerine ileri bir örnek olan ‘Background Music’ eğlence ve şaka amaçlı kulanılabiliyor. Telekomünikasyon sektörüne sunulacak Background Music ile, telefonla konuşma sırasında arka plana müzik ya da ses efekti eklenebiliyor. ‘Background Music’ ile yapılan özel görüşmelerde araya istenilen bir şarkı eklenerek sohbetlere romantik bir boyut katabiliyor.Operatörlerin sunacağı ses ya da müziklere ek olarak staddan yankılanan bir tezahürat, konser ya da çığlık gibi efektleri kendi hayal gücünüzü kullanarak birçok çeşit de eklenebiliyor. Tamamen doğal seslerden oluşan bu servisi konuşma sırasında istenilen zaman durdurup sonra tekrar başlatma olanağı da bulunuyor.


GSMA Mobile World Congress’in diğer Türk katılımcısı olan alt yapı hizmetleri sağlayıcısı AVS Technologies ise standında yeni teknolojilerini dünyaya tanıtıyor. Kapalı alan sinyal dağıtım uygulamalarında faaliyet gösteren bir Türk firması olan, 2003 yılından bu yana cihaz, montaj ve taaahüt alanlarında telekom sektörüne hizmet sunan AVS Technologies, GSMA Mobile World Congress’de bu yıl toplam 8 ürün gamı altında 25’i aşkın ürün sergiliyor. Sunduğu 3G uygulamalarının ardından, 4G için alt yapı çalışmalarını da tamamlayan şirketin ilk kez Barcelona’da sergilediği “MWD” ürünü ile operatörler 3500 MHz’e ulaşabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun