Yazılım 22 EKİM 2015 / 15:35

Google Street View artık Türkiye'de de çalışıyor

Google'ın tüm sokakları arabalarıyla gezerek kullanıcılara 360 derece görüntü sunan servisi Street View'da artık kendi sokaklarımıza bakabileceğiz.

Google'ın pek çok ülkede sunduğu Street View, sokaklarda gezen Google arabalarının her noktayı 360 derece fotoğraflayıp, internet üzerinden sunulması esasına dayanıyor. Tepesinde ilginç bir çubuk olan bir araba görürseniz, bunun büyük ihtimalle Google Street View arabası olduğunu düşünebilirsiniz.

Bugün, Google Street View hizmetine Ukrayna ve Makedonya ile beraber Türkiye de eklendi. Bu fotoğrafların ne kadar süredir çekildiği bilinmiyor fakat BTnet ofisindeki arkadaşlarımızın 1 sene önce çekilmiş olduğu fotoğraflar mevcut.

Street View'dan faydalanmak için Google Maps sayfasından bakmak istediğiz adrese gidip, sağ alt köşedeki adamı sokağa sürüklemeniz gerekiyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun