Yazılım 10 ŞUBAT 2016 / 16:42

Google reklamlarda Flash kullanımını yasaklıyor

Yavaş yavaş yerini HTML5'e bırakmaya hazırlanan Flash, Google'ın AdWords ve DoubleClick servislerinden kaldırılıyor.

İnternet ortamında, gerek reklamlarda, gerek sitelerin kendi tasarımlarında bir dönem bol bol karşılaştığımız Flash, son yıllarda gerek yüksek kaynak ihtiyacı, gerekse "güncellemeleriyle" insanları bezdirmeye başlamıştı. Hatta Adobe bile "HTML5'in geleceği için Flash'ı kullanmayı bırakın" çağrısı yapmıştı.

Apple'ın mobil cihazlarda Flash kullanımına izin vermemesinin ardından gözler Android'e dönmüş, kısa süre sonra Android'de de Flash'ın kullanımı kaldırılmıştı. Google yavaş yavaş Flash'ı komple ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. 30 Haziran'dan itibaren AdWords ve DoubleClick servislerine Flash reklam yüklemek yasaklanıyor. 2 Ocak 2017'de ise geriye kalan tüm Flash reklamlar bu servislerden kaldırılıyor.

Bakalım bu gelişme HTML5'in yaygınlaşmasını olumlu yönde etkileyecek mi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun