Yazılım 28 ARALIK 2012 / 16:46

Google Microsoft Office kullanıcılarının yüzde 90’ına göz dikti

Google Office kullanıcılarının yüzde 90’ına göz dikti

Microsoft Office yazılımının karşısına son yıllarda birçok alternatif yazılım çıkarken, Google’ın “Google Drive” uygulaması dışındakiler Office rakip olamadılar. Google yeni amacı ise Microsoft Office kullanıcılarının yüzde 90’ını ele geçirmek.2013 yılından itibaren mobil alana daha fazla yatırım yapmak isteyen Google, bu yolda adımlar atmayı sürdürüyor. Şirket, Microsoft Office kullanıcılarının yüzde 90’lık kesimini hedef alan şirket bu sayede Android üzerinde hizmet veren Quick Office uygulamasından daha fazla gelir elde etmeyi planlıyor. Uygulamanın normal Pro sürümü 3 dolara satılıyorken, Pro HD sürümü ise, 8 dolara satılıyor.

Office kullanıcılarının yazılımı kullanırken hani araçları kullanıp, hangilerini kullanmadığını inceleyen şirket, kullanıcılarının yüzde 90’lık bölümünün yazılımın sadece en temel özelliklerini kullandığını farketti. Bu kullanıcıları hedef alan şirket, kalan yüzde 10’luk kesimi ise şu an için masaüstüne yatırım yapmak istemediği için hedeflerine dahil etmedi.

Google'ın açıklamalarına yanıt vermekte gecikmeyen Microsoft, yapılan açıklamaları gerçek dışı olarak değerlendirdi. Google'ın sadece reklam yapan bir şirket olduğunu iddia eden şirket, yapılan açıklamaları çok fazla ciddiye almış gibi görünmüyor.

Kurumsal ve mobil alana olan yatırımlarını artıran Google’ın, 2013’te yaptığı bu yatırımlardan ne kadar geri dönüş alacağını merakla bekliyoruz.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.