Yazılım 19 KASIM 2008 / 12:59

Google iPhone'a sesle arama özelliği ekledi

Google'ın kendi akıllı telefonu Android varken iPhone için çaba harcaması kulağa garip gelse de çalışmalar takdire değer.

Google'ın kendi akıllı telefonu Android varken iPhone için çaba harcaması kulağa garip gelse de çalışmalar takdire değer.Yeni iPhone uygulaması kullanıcıların cep telefonlarına ses ve Google arama motoru yüklemesi imkanı sunuyor. Tabii bunun için akıllı telefon sahibi olmak şart. Apple cep telefonu için geliştirilen yeni ve ücretsiz uygulama ile kullanıcıların sesli söylediği bir araştırma terimi yazılı olarak ekrana kaydediliyor ve Google arama motoru aramayı başlatıyor. Uygulama iPhone Appstore'da satışa sunuldu. Telefonun GPS uydularıyla bağlantıda olduğu noktalarda yerel arama da yapılabileceği belirtiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun