Yazılım 23 MART 2016 / 10:37

Google, iOS'a klavye hazırlıyor

Yazılım devi Google, iOS kullanıcılarına özel bir klavye hazırlığı içerisinde. Klavye, Android'deki Google Klavye'den farklı olacak.

Küçük yazılım şirketlerinin yanı sıra büyük şirketlerin bazıları da mobil işletim sistemlerine özel klavyeler hazırlıyorlar. Microsoft'un iOS için hazırlamakta olduğu kavisli klavyeden bir süre önce sizlere bahsetmiştik. Şimdi de Google, iOS platformuna kendi klavyesini getirmeye hazırlanıyor.

Google Klavye, bildiğiniz gibi hali hazırda Google Play'de Android kullanıcıları için indirilebilir durumda. Tamamen sadeliği hedefleyen klavye, açıkçası benim de tüm telefonlarda kullanmayı tercih ettiğim başarılı bir uygulama. Google bu klavyeyi olduğu gibi iOS'a taşımak yerine belli başlı yenilikleri de beraberinde sunmayı planlıyor. Klavyeye entegre GIF ve resim / fotoğraf butonları ekleneceği söylenirken, klasik Google aramaları için de bir Google logosunun bulunacağı belirtiliyor. Klavyenin görsel anlamda da Android'dekinden farklı olacağı konuşuluyor.

Yeni klavyenin ne App Store'a ne zaman ulaşacağı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Fakat söylenene göre Google'in kendi içindeki testlerine başlanmış durumda.