Yazılım 23 MART 2016 / 10:37

Google, iOS'a klavye hazırlıyor

Yazılım devi Google, iOS kullanıcılarına özel bir klavye hazırlığı içerisinde. Klavye, Android'deki Google Klavye'den farklı olacak.

Küçük yazılım şirketlerinin yanı sıra büyük şirketlerin bazıları da mobil işletim sistemlerine özel klavyeler hazırlıyorlar. Microsoft'un iOS için hazırlamakta olduğu kavisli klavyeden bir süre önce sizlere bahsetmiştik. Şimdi de Google, iOS platformuna kendi klavyesini getirmeye hazırlanıyor.

Google Klavye, bildiğiniz gibi hali hazırda Google Play'de Android kullanıcıları için indirilebilir durumda. Tamamen sadeliği hedefleyen klavye, açıkçası benim de tüm telefonlarda kullanmayı tercih ettiğim başarılı bir uygulama. Google bu klavyeyi olduğu gibi iOS'a taşımak yerine belli başlı yenilikleri de beraberinde sunmayı planlıyor. Klavyeye entegre GIF ve resim / fotoğraf butonları ekleneceği söylenirken, klasik Google aramaları için de bir Google logosunun bulunacağı belirtiliyor. Klavyenin görsel anlamda da Android'dekinden farklı olacağı konuşuluyor.

Yeni klavyenin ne App Store'a ne zaman ulaşacağı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Fakat söylenene göre Google'in kendi içindeki testlerine başlanmış durumda.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun