Yazılım 26 KASIM 2012 / 12:04

Fujitsu yeni çözümüyle şirketlerin enerji yönetmeliğine uyum sağlamalarına kolaylaştıracak

Fujitsu Avrupalı şirketlere sunduğu bulut temelli yeni çözüm "Eco Track"le birlikte şirketlerin, yakın bir gelecekte gündeme gelecek olan sıkı enerji yönetmeliğine uyum sağlamalarına yardım etmeyi amaçlıyor. Fujitsu Eco Track, Avrupalı şirketlerin, çok yakında uygulamaya girecek AB Enerji Verimliliği Yönetmeliği'nin gerektirdiği koşullara uyum sürecini kolaylıkla ve maliyet-etkin bir şekilde yönetmelerini sağlamayı vadediyor. Çözüm, Münih’te yapılan, Avrupa’nın satıcılara yönelik en büyük bilişim teknolojileri etkinliği olan Fujitsu Forum 2012’nin önemli gündem maddelerinden biri oldu.

Üye ülkelerin, enerji zincirlerinin tüm aşamalarında enerjiyi daha verimli kullanma çabalarının bir sonucu olarak geçen ay Avrupa Parlamentosu’nda yasalaşan AB Enerji Verimliliği Direktifi, 250’den fazla çalışanı ya da yıllık bilançosu 50 milyonun üstünde olan şirketlerin enerji kullanımı denetiminden geçmesini zorunlu kılıyor. Almanya ve Birleşik Krallık gibi bu alanda daha katı yasaları olan ülkelerde enerji denetimleri 2013 yılı içinde zorunlu hale gelecek. Avrupa'daki şirketler, hükümetlerin uyguladığı zorunlu enerji denetimlerine uyum sağlayabilmek için ek kaynak yüküyle karşı karşıya kalacaklar ve bu iş dünyasındaki bu yeni konuyu verimli bir şekilde aşabilmek için çözümlere ihtiyaç duyacaklar.

Fujitsu’nun Avrupalı çözümü uyumu basitleştiriyor, tasarruf sağlıyor

Fujitsu’nun Japon müşterilerine, benzer enerji kullanımı denetimleri için 10 yılı aşkın bir süredir verdiği desteklerle edindiği bilgi birikimi ve uzmanlığın bir ürünü olan yazılım, Avrupalı şirketlerin bu yeni zorluğu aşabilmeleri son derece uygun bir araç sunuyor. Yazılım, denetim süreçlerini destekleyecek gerekli bilgileri kolaylıkla edinebilecek ve uyumu temin ederek, şirketlere hem zaman hem de para kazandırabilecek. Çözüm, aynı zamanda şirketlerin enerji maliyetlerini azaltmalarına, mevcut enerji kullanım alışkanlıklarında şeffaflık sağlayarak geleceği daha verimli bir şekilde planlamalarına ve potansiyel gelişme alanlarını saptamalarına yardımcı olacak.

Müşteriye özel seçenekler ve esnek çözümler

Yazılımın, giriş düzeyinden, karmaşık raporlama gereklilikleri olan şirketlere sınırsız raporlama imkânı sağlayan tam donanımlı sınırsız versiyonuna kadar uzanan dört seviyesi bulunuyor. Fujitsu, şirketleri ihtiyaç duyduklarında daha üst bir versiyona geçebilmeleri için ücretsiz veri transferi ile birlikte “her daim” üst sürüme geçme imkânı sunuyor. Yazılım servisi müşterilerine, şirket verilerini istenildiği zaman alma ve verme olanağı sağlayarak risksiz bir çalışma ortamı taahhüt ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Fujitsu Technology Solutions Çevre Teknolojileri Başkanı Dr. Bernd Kosch, sundukları çözümle birlikte şirketlere sadece Enerji Yönetmeliği'ne uyum sağlamada değil, aynı zamanda onların maliyet bilinçli ve çevresel açıdan sorumlu bir şekilde faaliyet göstermelerine de yardım etmek istediklerini dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun