Yazılım 19 EKİM 2012 / 12:27

Fujitsu ve NetApp yeni çözümlerini tanıttı

Fujitsu ve NetApp yeni çözümlerini tanıttı

Fujitsu, bu 17.si gerçekleşen Sap Forum'da, iş ortağı NetApp ile birlikte sunduğu sertifikalı çözümleri anlattı.17. SAP FORUM'un İnovasyon-İletişim sponsorluğunu üstlenen Fujitsu Türkiye, etkinlikte iş ortağı NetApp ile birlikte birlikte yer alırken,  Fujitsu Türkiye Sunucu Teknoloji Satış Yöneticisi Emrah Büyüksomer'in sunumuna ek olarak SAP HANA ve FF4SAP çözümlerinin avantajlarından bahsedildi.

İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte, 1100 farklı şirketten 5 bin katılımcı yer alırken, 100'ün üzerinde sunum yapıldı. Sunum ve oturumların konu başlıkları SAP hizmetleri, iş zekâsı, finansal mükemmellik, inovasyon, veritabanı ve teknoloji, mobilite, müşteri ilişkileri yönetimi ve enerji sektörü, tedarik zinciri yönetimi, sektörel çözümler, insan kaynakları yönetimi, bankacılık ve sigorta oldu.

SAP HANA onaylı Fujitsu çözümleri kurumların rekabet avantajını artırıyor

Fujitsu, SAP HANA'ya yönelik olarak dünyanın ilk ‘çok düğümlü’ platformlarından birini geliştirdi. SAP HANA tarafından onaylanan çözüm, kurumların gerçek zamanlı karar verme süreçlerinde devrim yaratıyor. Büyük miktarda verinin analiz edilmesini sağlayan çözüm, kurumların değişen pazar koşullarına gerçek zamanlı cevap vermelerini sağlıyor. Bu, ölçeklenebilir platformun büyük miktarda veriyi gerçek zamanlı şekilde analiz etmesiyle mümkün oluyor.

Veri merkezlerinin kullanılabilirliğini artıran çözümle birlikte, kullanılan sistemler üzerindeki fiziksel bellek üzerinde çalışan in-memory computing teknolojisi sayesinde analiz edilecek veri kapasitesi yaklaşık 8 kat daha fazla olabiliyor. Sistemlerin kurumların kullanımına hazır olması, tüm bileşenlerin SAP tarafından onaylanmış olmasıyla kanıtlanıyor. Bu bileşenler arasında Fujitsu PRIMERGY sunucular, depolama sistemleri ve ağ altyapıları yer alıyor.