Yazılım 29 KASIM 2012 / 11:28

Fujitsu'dan veri merkezi yönetimini kolaylaştıran çözüm geldi

Fujitsu, Münih’te gerçekleşen Fujitsu Forum 2012’de tanıttığı veri merkezi yönetim platformu “FlexFrame Orchestrator” kapsamlı veri merkezi operasyonları için SAP HANA yerleştirmelerine her türlü SAP uygulama ortamında destek veriyor. 

Herhangi bir sertifikalı donanım platformunda çalışabilen çözüm, kaynak ve servis yönetimi, uzun hizmet verme süresi ve acil durumlarda verileri kurtarma özelliklerini içeren kapsamlı veri merkezi operasyonlarına katkı sağlıyor. Çözüm bunun yanı sıra, müşterinin iş yerinde kendisinin yönettiği sistem, yönetilen bir sistem, iş yeri dışında bir yerde host edilen sistem veya bulut sistemi dahil olmak üzere 4 kullanım tarzına da uyarlanabilen tek veri merkezi altyapı yönetim platformu olma özelliği taşıyor.

Bir yazılım uygulaması olarak piyasaya sunulan çözüm, bu sayede sertifika üzerinden erişime uygun hale geliyor ve Flexframe aygıtının sertifikalı üçüncü parti veri merkezi teknolojisiyle çalışmasını sağlıyor.

Fujitsu Flexframe Orchestrator heterojen veri merkezi ortamlarında bozulma olmadan çalışabiliyor ve sistemlere optimum düzeyde performans sağlayan hızlı ve güvenilir özellikler sunuyor, sistem kaynaklarını esnek bir şekilde ayırmak üzere tamamen optimize edilmiş bir altyapı oluşturuyor. FlexFrame’in sabit otomatikleştirilmiş yönetimi sayesinde sistemi işletmeye alma ve bakım da daha hızlı ve kolay oluyor.

Konuyla ilgili konuşan Fujitsu Türkiye Teknoloji Satış Yöneticisi Emrah Büyüksomer, çözümün SAP ortamlarını genişletme ve yüzde 50’den fazla oranda maliyet azaltma özellikleri sayesinde, uyumlu SAP altyapıları için önde gelen teknolojilerden biri olarak kabul gördüğünü söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun