Yazılım 17 HAZİRAN 2011 / 10:01

Facebook uygulamasının iPad sürümü yolda

Adres satırına www.facebook.com yazma devri sona eriyor. Tüm arkadaşlarınız artık bir ‘tık’ uzağınızda olacak.New York Times’ın haberine göre sosyal medya devi Facebook, uzun süredir beklenen iPad uygulamasını sonunda üyelerinin kullanımına sunacak. Uygulama sayesinde tüm arkadaşlarınıza tek dokunuşla ulaşabileceksiniz.

iPhone sürümü uzun süredir App Store üzerinde bulunan Facebook uygulamasının iPad’e özel daha yüksek çözünürlüklü ve büyük öğelere sahip sürümü şu an yapım aşamasında. Gazetenin haberine göre Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg de uygulamanın geliştirilmesi sürecine katkıda bulunuyor.

Geliştirilen Facebook uygulamasında dikkat çeken en önemli özelliklerden biri, fotoğraf ve video yükleme özelliğinin doğrudan iPad 2’nin kamerasına bağlı olması. Bu sayede bütünleşik kamerayla çektiğiniz herhangi bir görüntü anında ‘duvar’ınızdaki yerini alacak. Uygulamanın iPad sürümü tıpkı iPhone sürümü gibi ücretsiz olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun