Yazılım 27 KASIM 2012 / 17:05

EMC’den Windows Server 2012 desteği geldi

EMC, Microsoft Windows Server 2012 için yeni "EMC VSPEX özel bulut platformunu" ve hem Microsoft Windows Server 2012, hem de Microsoft özel bulut ortamlarına yönelik kapsamlı destekleyici teknolojilerini duyurdu. Şirket,  Windows Server 2012’ye geçen Microsoft kullanıcıları karışık uygulamaların oluşturduğu iş yükleri için Windows Server 2012 Hyper-V tabanlı özel bulut altyapıları tasarlayacak. Bu kullanıcılar için, sanallaştırılmış uygulama performansı ve ölçeklenirliği, basitleştirilmiş yönetim ve yüksek kaliteli hizmet için bulut altyapılarını optimize etmek en önemli koşul olacak.

EMC’nin Çözümler Grubu'ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Prasad Rampalli konuyla ilgili açıklamasında,
“EMC’nin Windows Server 2012’nin lansmanına hazır oluşu ve kapsamlı ürün ve hizmet uzmanlığı, EMC ve Microsoft müşterilerine buluta geçişlerinde güven verecek. Geçiş sürecinin müşterilerimiz için etkin ve kolay olması ve bu sayede de bulut bilişimin faydalarından daha kısa sürede yararlanmaları için en doğru yatırımları yaptık”

dedi.

EMC teknoloji portföyü Windows Server 2012'a tam destek geliyor

Şirket, kullanıcıların Windows Server 2012’yi EMC ortamlarındaki Microsoft uygulamaları içinde konuşlandırmalarına yardımcı olmak için veri depolama platformları, otomatikleştirilmiş yönetim çözümleri, veri koruma ve güvenlik yazılımlarından oluşan kapsamlı çözüm portföyünü Windows Server 2012 ile test etti. Şirket, Microsoft’un Microsoft Windows Server 2012’yi satışa sunmasını takip eden doksan gün içinde veri depolama, otomatikleştirilmiş yönetim, kopyalama, yedekleme ve güvenlik çözümlerini kapsayan bir dizi güçlü teknoloji ve çözümü satışa sunacak.

Bu geniş kapsamlı destek, kullanıcıların Windows Server 2012’nin fonksiyonelliğinden, EMC teknolojileri ile bir arada yararlanarak, ticari uygulamalarla büyük veri uygulamalarının iş yükleri için bulut altyapıları kurmalarına, yönetim verimliliğini optimize etmelerine ve en yüksek düzeyde hizmet kalitesi sağlamalarına olanak tanıyacak.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için bulut bilişime geçişi hızlandırıyor

VSPEX, Microsoft kullanıcıları ve diğer kullanıcılara özel bulut altyapıları içinde diledikleri teknolojiyi seçme yetkisini verirken, türünün en iyisi çözümleri tasarlanması, entegre edilmesi ve sisteme konuşlandırılmasının beraberinde getirdiği karmaşıklığı ve riskleri de ortadan kaldırıyor. Yeni EMC VSPEX, Windows Server 2012 konfigürasyonu için özel bulut platformu, program yöneticilerinin önceden konfigürasyonu yapılmış olan özel bir bulut oluşturmalarına ve bu bulutun işleyişini hızlandırmalarına olanak sağlayan Microsoft Fast Track Özel Bulut programı için de onaylı. Microsoft ve EMC ile Cisco gibi şirketler arasındaki işbirliğinin bir girişimi olan Fast Track programı, işletmelerin özel bulutu hızlı bir şekilde geliştirmelerine ve konuşlandırmalarına yardımcı olurken, hem maliyeti hem de riskleri azaltıyor.

EMC Global Hizmetleri, Microsoft ortamlarının tüm yaşam döngüsü boyunca stratejik danışmanlık, planlama, sunum ve destek hizmetlerinden oluşan komple bir portföy sunuyor.

Strateji – BT ve iş dünyasının liderleri ile gerçekleştirilen çalışma toplantıları aracılığıyla, EMC danışmanları uygulamaları sanallaştırmak için bir stratejik yol haritası çizer.

Değerlendirme – EMC uygulamaların oluşturduğu iş yükünü ve destekleyici altyapıyı değerlendirir ve buna paralel olarak uygulamaların ve sanal ortamın nasıl optimize edilebileceğine dair tavsiyeler üretir.

Mimari ve Konuşlandırma – EMC işin gereksinimlerini karşılayacak sanallaştırılmış uygulama ve altyapıyı tasarlar, oluşturur ve test eder. Ayrıca uygulama verilerinin yeni sanal ortama taşınmasına da yardımcı olur.

Destek – Şirket, EMC teknolojileri için birinci sınıf hizmet ve destek sağlar; en iyi uygulamalardan ve Microsoft lisanslı destek ekibinin uzmanlığından yararlanır.

EMC platformları ve yazılım teknolojileri ile ilgili daha fazla bilgiye bu adres üzerinden ulaşılabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun