Yazılım 26 AĞUSTOS 2010 / 10:10

Elektrik prizinden 200 megabit geldi

WD'nin tak-çalıştır cihazı HD videoları bağlantılı ev sinemasında oynatmak için elektrik prizini kullanıyor.

WD'nin tak-çalıştır cihazı HD videoları bağlantılı ev sinemasında oynatmak için elektrik prizini kullanıyor.


Harici depolama çözümleri konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden WD, WD Livewire Powerline AV Ağ Kitini pazara sürdü. HomePlug AV uyumlu WD Livewire, son kullanıcının evindeki mevcut elektrik prizlerini kullanarak evin her yerine güvenli ve yüksek hızlı internet bağlantısı ulaştırmalarını sağlıyor.

WD TV medya oynatıcılarını tamamlar nitelikte olan WD Livewire Powerline AV Ağ Kiti, kolay ve ekonomik bir yöntemle HD video içeriklerinin ev eğlence merkezine taşımasını ve büyük dosyaların transfer edilebilmesini sağlıyor. Kitin içindeki iki adaptörden çıkan dört bağlantı noktasıyla son kullanıcılar yönlendiriciyi ve yedi ek cihazı yüksek hızlı ağlarına bağlayabiliyor.

Bağlanmak kullanıcıya zor geliyor

Parks Associates'in tahminlerine göre 2010 yılının sonuna kadar son kullanıcıların sahip olduğu sabit disk tabanlı medya oynatıcı cihazlar 11 milyonu bulacak ve sadece ABD'de 37 milyon internete bağlanabilir cihaz olacak. Ancak bu cihazların internete bağlanmaları zor ve maliyetli. Yine Parks Associates araştırmasına göre TV'lerini internete bağlamak istemeyen kullanıcıların yüzde 42'si ya yönlendiricilerin cihazdan çok uzak olduğunu, ya da kurulumun çok karışık olacağını düşündüklerini belirtiyorlar (Digital Media Evolution II 2010).

HomePlug AV teknolojisine sahip WD Livewire AV Ağ Kiti kullanıcılara saniyede 200 megabite ulaşan hızda veri transferi sağlarken, yedi cihaza kadar 1080p full HD videoların hatasız oynatılmasını mümkün kılıyor. Cihazın kurulumu bir lambayı prize takmak kadar kolay. Elektrik hatlarının kullanılması sayesinde kullanıcıların odalar arasında mevcudun dışında yeni kablo çekmesine gerek kalmıyor. Yapılacak tek şey kitin içindeki adaptörlerden birini yönlendiriciye ve bir elektrik prizine takmak, diğer adaptörü de kablolu ağ bağlantısına ihtiyaç duyulan bir çıkışa takmak. Kullanıcılar dört bağlı cihaza video indirebildikleri gibi, yönlendiricilerinde üç ek ağ çıkışı elde edebiliyorlar.

WD Livewire Powerline AV Network Kit'in özellikleri şöyle sıralanıyor:

- Kolay kurulum ve evin her yerinde anında ağ açılımı,- İki adet dört bağlantı noktalı Home Plug AV adaptörü,- İki Ethernet kablosu,- İki güç kablosu,- Hızlı kurulum klavuzu,- WD Livewire yardımcı programı bulunan CD,- Garanti ve destek klavuzu, - 2 yıl sınırlı garanti.

Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 129 Euro olarak belirlendi.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun