Yazılım 15 NİSAN 2009 / 06:27

Eagle Mobile’dan Arnavutluk’ta özel kamu tarifesi

Çalık Holding’in Arnavutluk’taki iştiraki Eagle Mobile, ülkedeki 70 bin kamu personeline özel telefon tarifesi ve hizmeti sağlamak için anlaşma imzaladı.

Çalık Holding’in Arnavutluk’taki iştiraki Eagle Mobile, ülkedeki 70 bin kamu personeline özel telefon tarifesi ve hizmeti sağlamak için anlaşma imzaladı.


Arnavutluk Ulaştırma ve Telekomünikasyon Bakanı Sokol Olldashi ve Eagle Mobile Genel Müdür'ü Ali Taşkın tarafından imzalanan anlaşmayla, Eagle Mobile GSM operatör hizmetlerini sekiz bakanlık bünyesindeki 70 bin kamu çalışanına sunacak.


Yapılan törende, Bakan Olldashi bu anlaşmanın, devlet tarafından karşılanan çalışanların masraflarının ciddi oranda düşeceğini ifade etti.


Eagle Mobile'ın potansiyelini gösterebildiklerinden dolayı için çok mutlu olduklarını söyleyen Eagle Mobile Genel Müdürü Ali Taşkın ise, "Biz, hizmetlerimizi sadece 70 bin çalışana değil, onların ailelerine de sunacağız. Yeni tarifelerle kamu emekçileri yalnız kendi kurumları içinde değil, diğer bakanlıkların çalışanlarıyla da çok ekonomik tarifelerle konuşacak" diye konuştu.


Arnavutluk'ta ilk defa Eagle Mobile'ın faturalı ve yüklemeli cep programlarını tek bir programa dâhil ettiğini belirten Taşkın, anlaşma kapsamında tüm devlet kurumlarının bir grup olarak kabul edileceğini ve aralarındaki tarifenin dakikasının 5 Lek olacağını ifade etti.


Taşkın, kontör kartlarının üzerine basılan Arnavutluk'un çeşitli bölgelerine ait fotoğraflarla Eagle Mobile'ın, Arnavutluk'un ve turizm gelişmesine de katkıda bulunduğunu sözlerine ekledi.


13 Mart 2008 tarihinde Arnavutluk telekomünikasyon pazarına giren Eagle Mobile, aynı zamanda Arnavutluk'ta mevcut toplam bin 600 okula da internet hizmeti sağlıyor.