Yazılım 18 MART 2013 / 16:35

Dropbox Mailbox’ı satın aldı

E-posta yönetim uygulaması Mailbox’ı satın alan şirket, dosya depolamanın ötesinde hizmetler sunmak için girişimlerini hızlandırdı.Scott Cannon ve Gentry Underwood’un başını çektiği ekip tarafından iki yıl önce kurulan uygulama, 2011 yılında App Store’daki yılın üretkenlik uygulaması seçilmişti. Bir e-posta kutusunun ötesine geçerek bir ajanda olarak da kullanılabilen uygulama, artık Dropbox bünyesinde hizmet verecek.

Uygulamaya daha önce Charles River Ventures gibi yatırımcılardan 8.5 milyon doları bulan yatırım gelmişti. Dropbox’ın kurucu ortakları Drew Houston ve Arash Ferdowsi blog sayfalarında şunları söyledi:

“Gentry, Scott ve ekibiyle konuştuğumuzda Dropbox’ta yaptıklarımızın aynısını onlarda gördük. Yaşamın gizli kalmış sorunları ve her gün yaptıklarımız şeyleri yeniden hayal ederek çözdüklerini fark ettik. Bir araya gelerek milyonlarca insanı acı çekmekten kurtarabileceğimize inandık.”

Esas işi olan depolamaya farklı özellikler ekleyerek Dropbox’ın farklı bir yapıya bürünmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl fotoğrafların yüklenip düzenlenmesini sağlayan bir dizi özellik eklenmişti.

Mailbox uygulamasıyla ilgili detaylara http://www.mailboxapp.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.