Yazılım 18 MART 2013 / 16:35

Dropbox Mailbox’ı satın aldı

E-posta yönetim uygulaması Mailbox’ı satın alan şirket, dosya depolamanın ötesinde hizmetler sunmak için girişimlerini hızlandırdı.Scott Cannon ve Gentry Underwood’un başını çektiği ekip tarafından iki yıl önce kurulan uygulama, 2011 yılında App Store’daki yılın üretkenlik uygulaması seçilmişti. Bir e-posta kutusunun ötesine geçerek bir ajanda olarak da kullanılabilen uygulama, artık Dropbox bünyesinde hizmet verecek.

Uygulamaya daha önce Charles River Ventures gibi yatırımcılardan 8.5 milyon doları bulan yatırım gelmişti. Dropbox’ın kurucu ortakları Drew Houston ve Arash Ferdowsi blog sayfalarında şunları söyledi:

“Gentry, Scott ve ekibiyle konuştuğumuzda Dropbox’ta yaptıklarımızın aynısını onlarda gördük. Yaşamın gizli kalmış sorunları ve her gün yaptıklarımız şeyleri yeniden hayal ederek çözdüklerini fark ettik. Bir araya gelerek milyonlarca insanı acı çekmekten kurtarabileceğimize inandık.”

Esas işi olan depolamaya farklı özellikler ekleyerek Dropbox’ın farklı bir yapıya bürünmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl fotoğrafların yüklenip düzenlenmesini sağlayan bir dizi özellik eklenmişti.

Mailbox uygulamasıyla ilgili detaylara http://www.mailboxapp.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun