Yazılım 11 MART 2010 / 11:20

Doping ADSL2+ avantajlı kampanyalarla geliyor

Hem telefonu hem interneti Doping'leyenler her yöne 1500 dakika bedava görüşüyor.

Hem telefonu hem interneti Doping'leyenler her yöne 1500 dakika bedava görüşüyor.


Millenicom Türkiye tarafından sunulan Doping ADSL2+, yenilik ve avantajlı kampanyalarına devam ediyor. Doping ADSL2+, kendi ağ yapısı üzerinden sağladığı hizmet ve 16Mb/sn'ye ulaşan hızıyla kullanıcılarına yeni bir internet deneyimini sunuyor. Şu ana kadar 19.000 aboneyi bünyesine katan Doping, bu yıl sonunda 100.000 yeni abone hedeflerken 2012 yılında bu sayıyı 650.000'e çıkarmayı hedefliyor.

İnternet ve telefonu birleştiren "Doping'li Kampanyalar" tüm paketlerinde her yöne 1.500 dakika ücretsiz görüşme sunuyor. İnternet hızını aynı fiyata 2'ye katlayan Doping aboneleri hem ucuza konuşuyor, hem de ücretsiz 1.500 dakika ile StandartHATT tarifesine göre 600 TL'ye varan tutarda görüşme avantajı elde edebiliyor.

Paketler 9,99 TL'den başlıyor, "hız 2 kat, fiyat aynı fiyat" kampanyası hızınıza hız katıyor!

Doping ADSL2+ 1Mb/sn 4GB paketini tam 1 yıl boyunca sadece 9,99 TL'ye sunuyor. Hız tutkunları ise "hız 2 kat, fiyat aynı fiyat" kampanyasıyla 1 Mb fiyatına 2Mb, 2Mb fiyatına 4Mb ve 4Mb fiyatına 8Mb hızında interneti ilk 12 ay boyunca indirimli fiyat avantajıyla kullanabiliyor.

"Alternatif operatörlerin desteklenmesi ve yalın ADSL uygulaması pazarı büyütür"

Millenicom Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Şevki Kuyulu, farklı ihtiyaçlara cevap veren paketler hazırlayarak Türkiye'deki internet erişim oranını yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti. Bugün itibarıyla Türkiye'de 6,5 milyon internet kullanıcısı bulunduğunu belirten Kuyulu, "Avantajlı paketlerle bu rakamın 2011 yılında 9 milyon kullanıcıya ulaşabileceğini öngörüyoruz. Sunduğumuz ‘Doping'li Kampanyalar' ile Doping'in pazar payını yükseltirken, pazarı da büyütmeyi hedefliyoruz" dedi.

Yalın ADSL uygulamasının halen hayata geçirilemediğine de dikkat çeken ve ADSL hizmetine yeni abone olmak isteyen kullanıcıların yüksek sabit ücret ödemek zorunda kaldığını belirten Kuyulu, "Yeni evlenenler, üniversiteyi kazanarak yeni eve yerleşen öğrenciler ya da farklı nedenlerden dolayı yeni ADSL abonesi olmak isteyenler minimum 19 TL sabit ücretle telefon aboneliği yaptırmak zorunda. Bu rakam geçtiğimiz yıl 9 TL seviyesindeydi. ADSL bağlantısı için sadece zorunluluktan dolayı sabit hat abonesi olunması, pazarın büyümesini engelleyen bir unsur. Çünkü tüketiciler kullanmayacakları bir telefon hattına para vermekten kaçınıyor. Yalın ADSL uygulamasının başlamasıyla birlikte, tüketiciler çok daha uygun maliyetlerle internet erişimi sağlama imkanına sahip olacak. Bununla birlikte alternatif operatörlerin telekom sektöründe rekabet ortamı yaratarak fiyatların tüketici lehine düşmesini sağladığını da unutmamak gerekir. Tüketiciler alternatif operatörlerin sunduğu hizmetleri tercih ettikçe, pazardaki fiyatlar düşmeye ve hizmet kalitesi yükselmeye devam edecektir. Bu nedenle tüm telefon ve internet kullanıcılarını alternatif operatörleri desteklemeye davet ediyorum. Çünkü sonuçta kazanan mutlaka tüketici olacaktır" diye konuştu. Kuyulu,sektöre ilişkin değerlendirmelerini ise şöyle sürdürdü: "Henüz düzenlenmiş bir abone geçiş süreci devrede olmadığından operatör değiştirme sürecinde abonelerin en az 2-3 günlük hizmet kesintisine uğramaları alternatif operatöre geçişi önemli ölçüde düşürmekte, dolayısıyla da rekabetin önünde büyük bir engel teşkil etmektedir. Mobil numara taşımadaki gibi tarafsız ve kesinti yaratmayan bir abone geçiş sürecinin en kısa sürede devreye girmesi gerekmektedir."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun