Yazılım 23 MART 2009 / 11:50

Dizüstü bilgisayarları ısınma sorunundan kurtaran çözüm

Logitech Lapdesk, koltukta, masada, istediğiniz her yerde konforlu bir dizüstü kullanımı sağlıyor.

Logitech Lapdesk, koltukta, masada, istediğiniz her yerde konforlu bir dizüstü kullanımı sağlıyor.


Comfort Lapdesk, laptop’ınızı rahat kullanmanızı sağlayan sabit bir taban sunuyor. Böylece ürün koltuğuzda otururken, yatağınızda dinlenirken ya da salonunuzda yere uzanmış çalışırken laptop’unuzun neden olduğu ısıdan korunmanıza yardımcı oluyor.

Logitech’in hazırladığı araştırmaya göre, evinde laptop kullananların neredeyse %60’ı Web’de gezinirken, e-mail yazarken ya da chat’leşirken aileleriyle birlikte zaman geçirebilmek için laptop bilgisayarını koltukta kullanmayı tercih ediyor. Laptop kullanıcılarının neredeyse %50’si laptop bilgisayarın çıkardığı ısıdan ve %41’i de bilgisayarlarını kullanırken yaşadıkları pozisyon sorunundan şikayet ediyor. Comfort Lapdesk dört katmanlı ısı engelleyici tasarıma sahip.


Comfort Lapdesk’in alt tabakasında yer alan hava geçirmeyen kumaş (sadece atletik ekipmanlarda bulunuyor) ile lapdesk’in tabanı ve üst kısmı arasındaki hava akışkan bölme laptop’dan çıkan ısıyı en aza indiriyor. Comfort Lapdesk ayrıca vücuda tamamen değecek şekilde uzanan bir zemin yerine, bacaklarla dört noktadan temas ederek hava akışını arttıran kavisli bir tabana da sahip.Ürün 12 derece açılı yükseltici oturma pozisyonunda kullanıldığında notebook bilgisayarını boyun ve bacak konforunu destekleyen bir duruşa getiriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun