Yazılım 19 OCAK 2009 / 12:38

Dijital içerikler tüketicinin ayağına gidiyor

Sony Ericsson, Asya’daki kullanıcılarına perakende satış mağazalarındaki kiosklardan film, dizi, oyun ve müzik indirmelerini sağlayan yeni bir hizmet başlattı.

Sony Ericsson, Asya’daki kullanıcılarına perakende satış mağazalarındaki kiosklardan film, dizi, oyun ve müzik indirmelerini sağlayan yeni bir hizmet başlattı.


Sony Ericsson’un cep telefonlarının içerik satışlarını artırmak için başlattığı yeni servisin, Sony Pictures Entertainment ile yapılan lisans ortaklığının bir parçası olduğu söyleniyor. Servis başlangıç olarak 23 bin Sayısal Hak Yönetimi (DRM) olmayan şarkı, 30 film, 4 televizyon dizisi ve 25 oyun sunacak. PlayNow kiosklarına gelen kullanıcılar telefonlarını sisteme yerleştirecek, içerik arayacak, seçtikleri içeriği cep telefonlarına yükleyip ödemesini yapacak.


Bir filmin DVD’si piyasaya sunulduğu gün, PlayNow kiosk’tan 18,40 dolara (30 TL) indirmek de mümkün olacak. Dizi ve müzik indirmek için 2,20 dolar (3,60 TL), albümler ise 14,70 dolardan (24,70 TL) satılacak. Kiosklar aşamalı olarak faaliyete geçirilecek. Öncelikle, Endonezya, Singapur ve Malezya’da 80 kiosk açılacak.


İngiltere’de perakendeci HMV’nin, sayısal müzik indirme ve ödemesini yapma imkanı sunan kioskları mevcut. Benzer bir uygulama Çin’de mobil içerik satıcısı Duo Guo adlı şirket tarafından yapılıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun