Yazılım 27 KASIM 2014 / 15:07

DevFest İstanbul'a geri sayım başladı

Google Geliştirici Grupları tarafından dünya çapında 300’den fazla noktada gerçekleştirilen DevFest’in İstanbul durağında, mobil teknolojiler, web teknolojileri, “back­end” ve “front­end” teknolojileri, kullanıcı ara yüzü (UI) tasarımı, kullanıcı deneyimi (UX), oyun teknolojileri konusunda uzmanlaşmış pek çok isim ağırlanacak.

Google ve Turkcell ana sponsorluğunda GDG İstanbul ekibi tarafından  gönüllük esasıyla organize edilen konferans kapsamında, sunumların yapıldığı oturumların yanı sıra çalıştaylar ve code-lab bölümü yer alacak. GDG DevFest İstanbul, fuaye alanında yer alacak özel bölümde ise Türkiye’deki girişimcilere, teknoloji devleriyle buluşma ve ürünlerini tanıtma olanağı da sunacak. GDG DevFest’in İstanbul ayağı, 6 Aralık 2014 Cumartesi günü İstanbul’da Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
 

Konferans kapsamında yurt dışından gelerek geliştiricilerle buluşacak isimler arasında Oracle’dan Geertjan Wielenga, Mongo DB’den Massimo Brignolli, IDR Solutions’tan Mark Stephens, Vaadin’den Thomas Mattsson, Itude Mobile’dan Wiebe Elsinga ve Ali Darbane yer alıyor. Bununla birlikte Türkiye’den Çağatay Çivici, Mert Çalışkan, Naci Dai ve Murat Çorlu gibi konuşmacılar da etkinlikte katılımcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

GDG DevFest etkinliğinin en önemli bölümlerinden biri olan code­lab kapsamında, katılımcılara yeni teknolojilerle kod yazma ve yeni uygulama geliştirme olanağı sunulacak. Aynı zamanda kod dünyasına adım atmak isteyen katılımcılar da bu alanda uzman isimlerle buluşarak onların deneyimlerinden faydalanabilecek.DevFest’te gerçekleşecek çalıştaya da katılımın yüksek olması bekleniyor. Bu çalıştay kapsamında veliler çocuklarıyla Minecraft’ı “hackleme”yi öğrenecekler. Var olanı değiştirmenin, daha iyisini ve yenisini yaratma vizyonuyla düzenlenen çalıştayın hedef kitlesi, Minecraft'ı bir programlama aracı olarak keşfetmek isteyen çocuklar ve ebeveynler. Bu çalıştaya katılmak için etkinlik web sitesinden kayıt yaptırmak gerekiyor. Ayrıca GDG İstanbul Ekibi’nin başlattığı yarışmada en çok oy alan tişört, etkinlik günü DevFest katılımcılarına hediye edilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu GDG DevFest 2014 İstanbul hakkında ayrıntılı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun