Yazılım 27 HAZİRAN 2012 / 14:05

Dassault Systèmes, yeni V6 sürümüyle

Dassault Systèmes, birçok farklı sektöre göre özelleştirdiği V6 2013 sürümüyle daha geniş bir yelpazeye hizmet vermeyi amaçlıyor. 3D Experience platformunun son sürümünü duyuran şirket, V6 sürümüyle içerisinde havacılık ve savunma, otomotiv, deniz taşıtları üretimi, paketlenmiş tüketim malları gibi birçok sektöre yeni yeterlilikler getirmeyi hedefliyor. Yeni xCAD dosya dönüştürücüleri; ergonomi, robotik ve işleme için yeni API’ ler ve SAP de dahil olmak üzere birçok uygulamayla bağlantılarda esneklik sağlayan yeni xPDM arayüzleri sunan sürüm parçaların çeviriye ihtiyaç duyulmadan yeniden kullanımına olanak tanıyor.

Özellikle sektörel çözümlere getirdiği iyileştirmelerle dikkat çeken sürüm taşımacılık ve hareketli araçlar, denizcilik, tüketim ürünleri ve paketlenmiş tüketim ürünleri gibi sektörlere yenilikler sunuyor.

• Taşımacılık ve Hareketli Araçlar Çözümleri: Yeni sürüm sanayide standart olarak faydalanılan "International Material Data System" ile CATIA Live Weight ürününün ENOVIA üzerindeki güncellenmiş entegrasyonları sayesinde bir montajın ağırlığını, ağırlık merkezini ve ilgili toleranslarını yakından izlemek kolaylaştırıyor. Bunun yanı sıra, CATIA’nın sanal kil atölyesi olan Imagine & Shape yeni sürümünde, dış tasarımın karakter çizgilerini iyileştirerek, üzerlerindeki kontrolü artıracak özgün araçları yaratıcı tasarımcıların kullanımına sunuyor.

• Denizcilik Çözümleri: Yeni geliştirilen detaylı yapısal tasarım modülü Structure Detail Design ile gemi tasarım yetenekleri genişletiren sürüm, bu yeni modülün CATIA’nın fonksiyonel tasarım modülü Structure Functional Design ile olan entegrasyonu sonucunda ortaya ilişkisel modeller çıkarıyor. Bu modeller sayesinde, tasarımın ileriki aşamalarında yapılan fonksiyonel tasarım değişiklikleri, yapısal detay tasarıma kesintisiz aktarılıp ve uygulanabiliyor.

• Tüketim Ürünleri ve Paketlenmiş Tüketim Ürünleri Çözümleri: Üç boyutlu perakendecilik ve alışveriş deneyimi ürünü 3DVIA Store, yeni sürümle birlikte kullanıcılarına gelişmiş kullanım, görselleştirme ve performans özellikleri vadediyor. Bunun yanı sıra CATIA’nın 3B eskiz çözümü, Natural Sketch’te iyileştirmeler yeni sürümün kullanıcılara sunduğu özellikler arasında yer alıyor.

Konuyla ilgili konuşan CLAAS’ın Küresel CAD-PDM Altyapısından Sorumlu Yöneticisi Kai Wallasch, şirketlerin küreselleştirilmesinin, imalat süreçlerine ve alt yüklenicilere büyük etkisi olan tasarım ve mühendislik süreçlerinin bütünleşmesini ve standart hale getirilmesini gerektirdiğini ifade etti. Bilgisayar destekli mühendislik yeteneklerinin kullanılmasının, ürünü pazara ulaştırırken harcanan zamanı dikkate değer ölçüde kısaltacağını söyleyen Wallasch, bu sayede artan ürün çeşitliliği ve karmaşıklığın önüne geçilebileceğini dile getirdi.

Yeni sürüm hakkında düşüncelerini belirten Dassault Systèmes Araştırma Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dominique Florack, 3D Experience Platform’un her yeni çıkan sürümüyle birlikte müşterilere sunacakları geliştirilmiş ve artırılmış yetenekler ile, onların da kendi müşterilerine ve tüketicilerine doğru değerleri ve ürünleri sağlayabilmelerini amaçladıklarını söyledi. Platformlarında yaptıkları geliştirmeleri tasarlarken müşterilerden tüketicilere kadar geniş bir yelpazeyi düşündüklerini belirten Florack, yaklaşımlarının müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaktan daha ötede olduğunu vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun