Yazılım 26 ŞUBAT 2009 / 09:08

Çocukları korumak için limitli mobil web uygulaması

AT&T, ebeveynlere çocuklarının cep telefonu üzerinden web kullanımını limitlendirmeyi sağlayacak bir seçenekle geliyor.

AT&T, ebeveynlere çocuklarının cep telefonu üzerinden web kullanımını limitlendirmeyi sağlayacak bir seçenekle geliyor.


AT&T, cep telefonunda limitsiz web servisi için aylık 15 dolar ödemek istemeyen AT&T Wireless müşterilerine, önceden belirlenen limitlerde kalmayı sağlayacak bir uygulama sunuyor. Plan, AT&T’nin cep telefonunda ebeveyn kontrolü sağlayan “Kablosuzda Akıllı Limitler” uygulamasının bir parçası olarak geliyor.


Bu sayede kullanıcılar megabayt limitlerini kendileri belirleyebilecek, çocukların gün içinde mobil web kullanımını istedikleri şekilde sınırlayabilecek. Limite yaklaşıldığında servis bir uyarı gönderecek. Maksimum seviyeye gelinirse tarayıcı kendi kendine kapanacak. Bir dahaki ödemeye kadar da açılmayacak. Aylık 4.99 dolar ödeyerek yarım megabayt içerik görüntülemesi yapılabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun