Yazılım 16 TEMMUZ 2012 / 15:13

Cisco ağ programlanabilirliğine yeni çözümler getirdi

Cisco, yazılım tanımlı ağları destekleyen Open Network Environment'la tüm ağ katmanlarının programlanabilme imkanını arttırmayı amaçlıyor. Ağ programlanabilirliğine getirdiği yeni çözümü duyuran şirket, yeni ürünle kullanıcıların ağ altyapılarını kendi uygulamaları ile özelleştirerek servis hızını, kaynak optimizasyonunu artırmasını ve hizmetlerin daha hızlı gelire dönüşmesini sağlıyor. Bir dizi API platformu, farklı ajanlar, kontrol cihazları ve overlay network teknolojisinden oluşan çözüm, ağ katmanlarını hedeflerken, yazılım tanımlı ağlarla ilgili varolan yaklaşımı tamamlıyor.

Şirket bunun yanı sıra One Platform Kit ve OpenFlow ajanı da duyurdu. One Platform Kit, geliştiriciler için şirketin işletim sistemleri üzerinde programlama arabirimi sağlıyor. Yine çözümün bir parçası olarak Nexus 1000V sanal çoklu misafir bulut yerleşimi için ölçeklendirilebilir sanal ağların kurulumuna olanak sağlıyor.

Cisco ONE, aşağıdaki kurumların programlama ihtiyaçlarını karşılayabiliyor

• Üniversiteler ve Araştırma Enstitüleri: OpenFlow ajanı, bu kurumların en çok ihtiyaç duyduğu ağ bölümlenmesi ya da kampüs ağlarının çeşitli kısımlara ayrılmasına yönelik çözümler sunuyor.

• Çok Büyük Ölçekli Veri Merkezleri: Uygulama programcılığı arabirimi olan API’yi kullanarak programatik erişim ile birlikte ağ akışı yönetimi sağlıyor.

• Bulut Sağlayıcıları: Ölçülebilir çoklu kullanım için otomatik hale getirilmiş şartlanma ve programlanabilir bindirmeli ağ hizmeti tedarik ediyor.

• Servis Sağlayıcıları: Gelire dönüştürmek ve optimize etmek için programatik erişim, ilke ve analiz yapma hizmetleri veriyor.

• Şirketler: VDI gibi sanal işler için özel bulut otomasyonu temin ediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun