Yazılım 12 EKİM 2012 / 15:20

BSA bireysel pazarlara da el atıyor

BSA kimlik değiştiriyor

BSA’nın yenilenen kurumsal kimliği ana pazarlarda korsan yazılımı önlemeye odaklanıyor. Telif hakkı sahiplerinin haklarını yasal zeminde ortaklaşa aramasını kolaylaştırmak, yenilenen BSA’nın öncelikleri arasında yer alıyor.Business Software Alliance, kurumsal kimliğini, modern hayatı her an her yerde değiştiren yazılım sektörünün dinamik ihtiyaçlarına uygun şekilde yeniledi. BSA yeni kurumsal kimliği ile artık BSA | The Software Alliance olarak anılacak.

BSA Dünya Başkanı ve CEO’su Robert Holleyman, kurulduğu günden beri sektöre yön veren BSA’nın kurumsal dönüşümünü şu sözlerle ifade etti:

“24 yıl önce kurulduğumuz zaman, organizasyonumuzu Business Software Alliance olarak adlandırmıştık. Bunun nedeni sektörün, yeni geliştiği yıllarda, öncelikle kurumsal ihtiyaçları karşılamaya yönelik yazılım araçlarına odaklanmasıydı. Bugün ise kendimizi yalnızca The Software Alliance olarak adlandırıyoruz. Çünkü yazılım inovasyonu, modern hayatı şimdi her alanda etkilemektedir.”

Holleyman sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kuruluşumuzun üyesi olan şirketler halihazırda eğitim ve sağlık sektörlerinde verimliliği artırıyor, ulaşımda enerji maliyetlerini düşürüyor, interaktif dijital eğlence sektörünü geliştiriyor, iletişimi zengin medya ile güçlendiriyor ve hem trafikte hem de küresel taşımacılıkta kolaylık sağlayan navigasyon hizmetleri sunuyor. BSA’nın yeni kurumsal kimliği, sektörün geçirdiği hızlı değişimi ve modern teknolojilere dayalı toplumsal dönüşümü yansıtıyor.”

BSA, kuruluşun logosunu da küresel kamu politikaları, devletlerle olan ilişkileri, örgün eğitimi ve telif haklarını koruma faaliyetleri arasındaki sıkı bağı simgeleyecek şekilde yeniliyor. BSA, genel merkezi ABD Washington’da olmakla birlikte, dünya çapındaki 14 ofisinde bütün bu faaliyetleri en etkili şekilde örgütlemeyi hedefliyor.

Holleyman, BSA’nın yeni stratejisini şu şekilde tanımladı: “BSA’nın faaliyetlerini, telif hakkı sahiplerinin haklarını ortaklaşa aramasını kolaylaştıracak şekilde yeniden organize ettik. Ayrıca, hızla değişen pazarlarda gücünü korumak için inovasyona odaklanan üye şirketlerimizin, korsan yazılımı önleme girişimlerinden daha fazla fayda sağlaması amacıyla telif hakkı programlarımızın kapsamını da genişlettik. Yeni kurumsal kimliğimiz ile, üyelerimizin küresel büyüme fırsatlarından daha iyi yararlanmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu bağlamda, en büyük önceliğimiz teknoloji inovasyonunu teşvik etmek, uluslararası ticaretin önündeki engelleri kaldırmak ve küresel bulut bilişim pazarını canlandıracak politikalar geliştirmek amacıyla telif haklarını korumaktır”.

BSA’nın yeni kurumsal kimliği ve stratejik hedeflerini açıklayan video, organizasyonun resmi blogu BSA TechPost’ta yayınlandı: www.bsa.org/techpost.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun