Yazılım 02 MAYIS 2011 / 17:13

BlackBerry’ye uygulama geliştir, kap 3 milyon doları!

BlackBerry Partners Fund her yıl yapılan BlackBerry Partners Fund Developer Challenge’ın bu yıl dördüncüsünü duyurdu. Bu yılki etkinlikte en iyi Adobe Flash/AIR ve BlackBerry WebWorks uygulaması ile en fazla bağımlılık yapan uygulama 3 milyon dolarlık ödülün sahibi olacak.Katılımcılar BlackBerry Partners Developer Challenge yarışmalarına hem yeni hem de daha önceden geliştirilmiş uygulamalarla katılabilecek. Challenge’a katılmak için, her yarışmanın kendi başvuru formunun doldurulması ve aşağıda belirtilen tarihlerde teslim edilmesi gerekiyor.

• BlackBerry PlayBook için en iyi Flash/AIR mobil uygulaması – 28 Nisan 2011- 12 Ağustos 2011 arası kayıt yaptırılabilir

• BlackBerry PlayBook ve BlackBerry 6 üzerindeki en yenilikçi BlackBerry WebWorks uygulaması – 9 Mayıs 2011 – 26 Ağustos 2011 arası kayıt yaptırılabilir

• BBM Social Platform’unun kullanıldığı en fazla bağımlılık yapan sosyal uygulama – 2011 yaz sonuna kadar kayıt yaptırılabilir

The BlackBerry Partners Fund Developer Challenge’a ek olarak bu sene BlackBerry Partners Fund, “Takdir Ödülleri” adı altında altı kategoride başvuru da kabul edecek. Kazananlar aşağıdaki sınıflandırma doğrultusunda seçilecek:

• Ajans veya ISV tarafından müşteri için geliştirilmiş en iyi B2C uygulaması

• En kullanışlı şirket uygulaması

• BlackBerry WebWorks platformunu kullanarak yapılan en iyi web sitesi dönüşümü

• Super Apps özelliklerinin en yaratıcı uyarlaması

• En iyi Performans sağlayanlar – Ödeme servisini ve/veya reklam servisini en yenilikçi şekilde kullanma

• Akademik – öğrenci veya öğretim üyeleri tarafından yaratılan en etkili uygulama

Jüri ve Ödüller

2011 BlackBerry Partners Fund Developer’da kazananlar 18-20 Ekim tarihlerinde San Francisco’da yapılacak 2011 BlackBerry Developer Konferansında (DEVCON) tanıtılacak. Jüri üyeleri değerlendirmelerini kalite, yenilik, yaratıcılık ve en etkili kullanıcı deneyimi çerçevesinde yapacak.

Etkinlik dahilinde ayrıca her 3 yarışmanın ilk uygun 100 başvuru yapan uygulamacısı çeşitli ödüller kazanacak. Buna ek olarak, tüm bölgelerdeki yarışmalarda birinci ve ikinci gelen yarışmacılara çeşitli ödüller de verilecek.

Ödüller arasında BlackBerry App World’de bir hafta, BlackBerry akıllı telefonları ve tabletleri, BlackBerry Alliance Program’a üyelik, BlackBerry aksesuarları, hediye kartları ve daha fazlası bulunuyor.

BlackBerry Partners Fund Developer Challenge’a başvuru yapmak için www.blackberrypartnersfund.com/submission adresini ziyaret edebilirsiniz.