Yazılım 27 MAYIS 2011 / 15:18

BlackBerry'den 3 milyon dolarlık yarışma

BlackBerry geliştiricileri teşvik etmek için düzenlediği ‘En yenilikçi WebWorks’ yarışmasıyla toplam 3 milyon dolar ödül dağıtacak. RIM, yakın zaman önce BlackBerry Playbook için düzenlediği ‘En iyi Flash/Air mobil uygulaması’ yarışmasının ardından şimdi de BlackBerry Playbook ve BlackBerry 6 için ‘En yenilikçi WebWorks uygulaması’ yarışmasını düzenliyor.

Başvuruları kabul etmeye başlayan RIM, geçen yılki ödüllerin değerini bu yıl iki katına, toplam 3 milyon dolara çıkardı. Bu doğrultuda, yarışmaya müracaat eden ilk 100 başvuru sahibini farklı hediye paketleri bekliyor. Bunun yanı sıra yarışmayı birinci ve ikinci olarak tamamlayanları ve bölge birincilerini de çok daha büyük ödüller bekliyor.

 

Son başvuru tarihi 26 Ağustos

Dünya çapındaki tüm uygulama geliştiricilere açık olan yarışmaya 26 Ağustos 2011 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Jüri üyeleri uygulamaları kalite, görsellik, kullanıcı deneyimi ve yaratıcılık gibi başlıklar altında değerlendirilecek. Son değerlendirme ise belirlenmiş jüri üyeleri tarafından oluşturulmuş bir panelle 30 Eylül 2011 tarihinde gerçekleşecek.

Yarışmanın kazananları ise 18-20 Ekim 2011 tarihleri arasında San Francisco’da düzenlenecek  2011 BlackBerry Geliştirici Konferansı’nda (DEVCON) duyurulacak.