Yazılım 13 EYLÜL 2012 / 09:13

BizTalk Server 2010 R2 deneme paketi kullanıma açıldı

Microsoft, kurumların farklı sistemleri ve iş süreçlerini birbirine bağlayan entegrasyon ve B2B sunucusu olan BizTalk Server 2010 RC Microsoft’un deneme sürümünü sınırlı sayıdaki Teknoloji Uyum Programı müşterisi için  kullanıma sundu. 

Deneme amaçlı kullanıma sunulan Microsoft BizTalk Server 2010 R2’nin özel önizleme sürümü olan Community Technology Preview, aynı zamanda Windows Azure Virtual Machine’de önceden tanımlanmış imajı da kullanıcılara sunuyor.

CTP sürümü, Windows Azure Virtual Machines yoluyla iş yerindeki ve buluttaki BizTalk’ın hibrit uygulamaların oluşturulmasını ve en son Microsoft platformlarını kullanarak üretkenliği artırmayı amaçlıyor. Gelişmiş B2B özelliklerini kullanarak iş ortakları ile daha iyi iş birliği yapmayı ve daha iyi yönetim ile operasyon masraflarını azaltmayı hedefleyen uygulama, yeni özelliklerin yer aldığı bir ön sürüm olarak dikkat çekiyor.

Platform desteği ile üretkenliği artırıyor

CTP sürümü aynı zamanda müşterilere en son çıkan SAP, Oracle, ve SQL Server versiyonlarını tümleştirirken, BizTalk kullanmada yardımcı olan iş uygulamalarının sürümlerini de destekliyor. Yeni bağdaştırıcılar konfigürasyon yoluyla hibrit bağlantıya geçişte sorunsuz bir deneyim vadediyor. CTP, Windows Azure Active Directory Access Control (ACS) doğrulaması için yerel destek sağlarken, diğer doğrulama mekanizmalarına da genişletilebiliyor. Ayrıca bütün yeni BizTalk projeleri kendiliğinden .Net Framework 4.5 hedefliyor.

Şema Geliştirmeleri ile daha iyi bir B2B

Gelişen EDI standartlarına yönelik olarak uygulamada yapılan önemli değişikliklerden biri, en son B2B standartlarını yerel olarak desteklemesi. Bu sayede en güncel EDI protokollerini baz alarak mesajları iletilebiliyor. Güncel standartları yerel bir şekilde desteklemek için yapılan B2B geliştirmelerinin yanı sıra BizTalk 2010 R2 Beta sürümünde olacak HL7 2.6 gibi daha iyi şema geliştirmeleri üzerinde çalışmalar da devam ediyor.

Tek makineden tek tıkla yönetim

Windows Azure’un zenginliğini ve bulutun gücünü dakikalar içerisinde BizTalk Server ortamında hazırlayabilmek ve herhangi bir değişiklik yapmadan var olan uygulamaları buluta taşımak mümkün hale geliyor. CTP, BizTalk çoklu-makine ayarlamasını geliştiriyor ve artık bazı temel ayarlamaları her düğümdeki BizTalk Server grubunu ayarlamaya gerek kalmadan tek bir makinedeki bir tıkla yönetebilmeyi sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun