Yazılım 26 AĞUSTOS 2008 / 12:45

Bilgisayarda TV izlemenin yolu

TV kartı üretiminde 25 yıllık tecrübeye sahip Hauppauge’nin yeni ürünü WinTV-HVR 900 sayısal ve analog TV kanallarını bilgisayarınıza taşıyor.

TV kartı üretiminde 25 yıllık tecrübeye sahip Hauppauge’nin yeni ürünü WinTV-HVR 900 sayısal ve analog TV kanallarını bilgisayarınıza taşıyor.


Hauppauge WinTV-HVR 900 Microsoft Windows Media Center ile TV izleme ve kaydetme özellikleri sağlıyor. Özelliklere kartın uzaktan kumandası ile erişilebiliyor. Kart, WinTV donanımı sayesinde tam ekran ya da küçük bir pencerede TV izleme ve program kaydetme özellikleri sunuyor. Favori programlarınızı günlük, haftalık ya da aylık olarak kaydedebilmek için WinTV-Scheduler’dan yararlanıyorsunuz. WinTV-HVR 900, Türkiye’de TRT tarafından test yayınları süren DVB-T’yi de (Karasal TV Yayını) destekliyor. Kart, tek bir tuşla analog ve sayısal kanal değişimi yapmanıza olanak sağlıyor. WinTV-HVR 900, DVB-T sayısal kanalları yüksek kaliteli MPEG-2, analog TV kanallarını ise SoftPVR MPEG-2 şifreleyici kullanarak masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızın sabit diskine programlıyor ve istediğiniz zaman geri sarma yapmanıza olanak sağlıyor. WinTV-HVR 900’ü kurmak için cihazı bilgisayarınızın USB 2.0 girişine takmak, TV antenini bağlamak ve WinTV CD’sini yüklemek yeterli. WinTV birkaç dakika içerisinde otomatik olarak kanal taraması yapıp tüm kanalları size gösteriyor. WinTV-HVR 900 TV kart arayüzü ve yazılımı Türkçe dil seçeneği de sunuyor.