Yazılım 08 NİSAN 2009 / 08:43

BBC canlı yayınları artık cep telefonlarında

BBC canlı yayın programları artık hem televizyon hem radyo hem de cep telefonlarında aynı anda yayınlanacak.

BBC canlı yayın programları artık hem televizyon hem radyo hem de cep telefonlarında aynı anda yayınlanacak.


"Dubbed Live TV" adı verilen servis, hala ikinci aşamada test ediliyor ancak bazı kullanıcılar servise erişebiliyor.  Servis, seyircilerin BBC One, BBC Four, Cbeebies ve BBC News gibi kanalları, servisle uyumlu bir telefon üzerinden Wi-Fi bağlantısı ile izleyebilmesini sağlıyor. BBC, radyo programlarının da canlı olarak cep telefonlarından takip edilebileceğini teyit etti.

Kullanıcıların servisten faydalanmak için ek bir yazılım yüklemelerine gerek yok. Ancak canlı yayınları takip edebilmeleri için renkli TV lisansları olması gerekiyor. Servis, şu an itibariyle, Nokia N Series cep telefonlarında ve T-Mobile G1 modelinde kullanılıyor. iPhone ya da iPod Touch modelleri henüz uygulamayı desteklemiyor. Canlı yayınlanan programları cep telefonundan takip etmek isteyen kullanıcılar www.bbc.co.uk/mobile/live/tv  adresini, canlı radyo yayını keyfi için www.bbc.co.uk/mobile/live/radio adresini ziyaret ediyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun