Yazılım 10 ARALIK 2010 / 07:57

Avea mobil uygulamaları yarıştıracak

Avea mobil teknolojiler üzerine yaratıcı fikirleri yeni bir yarışmayla ödüllendiriyor.

Avea mobil teknolojiler üzerine yaratıcı fikirleri yeni bir yarışmayla ödüllendiriyor.


Avea, mobil teknolojiler üzerine yaratıcı fikirleri olan öğrencilere, girişimcilere ve şirketlere bu fikirlerini hayata geçirebilecekleri yeni bir fırsat sunuyor. Bu amaçla düzenlenen “Avea Mobil Uygulamalar Yarışıyor” yarışmasında katılımcılara Avea Ar-Ge Merkezi'nde uygulamalar konusunda çalışma imkanı sunulacak.

Dileyen herkesin ister şahıs, ister grup olarak katılabileceği “Avea Mobil Uygulamalar Yarışıyor” yarışmasında birinci olan uygulamanın sahibi 15 bin TL para ödülü, ikinci olan uygulamanın sahibi iPad, üçüncü ise BlackBerry Tourch kazanacak. Ayrıca ilk 10 finalist Avea İnovasyon Eğitimi almaya hak kazanırken, Smartface ile uygulama geliştirenlere ise Mobinex En İyi Smartface Ödülü verilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler, 20 Şubat 2011 tarihine kadar www.aveainovasyoncagrisi.com adresinden başvuru yapabilecek. Uygulamalar, bağımsız bir jüri tarafından farklılık, fonksiyonellik, kullanılabilirlik ve pazar değeri öğeleri dikkate alınarak değerlendirilecek ve 4 Mart 2011 tarihinde finalistler belirlenecek. 11 Mart 2011 tarihinde de düzenlenecek ödül töreni ile dereceye girenler açıklanacak.

Avea Ar-Ge Merkezi kapılarını yarışmacılara açıyor

Avea, yarışma sürecinde isteyen katılımcılara Avea Ar-Ge Merkezi’nde, uygulamaları konusunda çalışma imkanı sunacak. Yarışmacılara hiç bir programlama dili bilmeden mobil uygulama geliştirebilecekleri SmartFace platformu gibi imkanlar da sağlanacak. Yarışma süresince bu platformun eğitimleri düzenlenecek. Yarışmacılar, web sitesi dışında Twitter ve Facebook’tan, yarışma sürecini takip edebilecekler.

Ayrıntılı bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun