Yazılım 12 ARALIK 2012 / 11:50

Autodesk yeni nesil altyapı ve inşaat hizmetini tanıttı

Autodesk yeni nesil altyapı ve inşaat hizmetini tanıttı

Tasarım yazılımı şirketlerinden Autodesk, yeni nesil altyapı tasarımı ve inşaat teknolojisi Autodesk Project Mercury’le birlikte altyapı çalışmaları için BIM hizmetleri kullanımına geçiş sürecini hızlandırmayı vadediyor. Masaüstü, bulut ve mobil teknolojilerini kapsayan çözüm,  inşaat mühendisleri, tasarımcılar ve diğer altyapı uzmanlarının; ulaşım, altyapı, kamu hizmetleri, doğal kaynaklar, arazi ve kentsel gelişim projelerini daha verimli bir şekilde tasarlayabilmesini, inşa edebilmesini ve yönetebilmesini sağlayabilecek.

“Gezegenimizin altyapı çalışmaları için fon sağlamak; bu altyapıyı tasarlamak, inşa etmek, yenilemek ve yönetmek giderek altyapı tasarımı ve yapımı konusunda yeni bir yaklaşım gerektiren, daha zorlu bir iş haline geliyor” diyen Bilgi Modelleme Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Amar Hanspal, Project Mercury’i şu şekilde açıklıyor:
“Project Mercury, tasarım ve mühendislik sektörünün önde gelen mobil ve bulut teknolojisi ile çalıştırılmaktadır. Bu gelişme, yerleşik rekabetçi çözümlerle karşılaştırıldığında gelecek nesillere yönelik önemli bir adım olarak öne çıkıyor. Project Mercury’nin geniş veri setlerini yönetme ve pek çok formatı bir araya getirme özelliği, tüm çalışma sürecini çok daha fazla paydaşın erişimine açıyor”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun