Yazılım 21 ARALIK 2010 / 10:12

Apple WikiLeaks uygulamasını kaldırdı

Sızan belgeleri iPhone'lara taşıyan uygulamanın neden kaldırıldığı bilinmiyor.

Sızan belgeleri iPhone'lara taşıyan uygulamanın neden kaldırıldığı bilinmiyor.


Amerika Birleşik Devletleri'nin gizli yazışmalarını ortaya çıkartarak tüm dünyayı sarsan WikiLeaks, popüler olmasının ardından maruz kaldığı engellemelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Servis sağlayan hemen her şirketin hizmetini durdurduğu sitenin resmi olmayan uygulaması da Apple tarafından kaldırıldı.

Son dönemde en çok ilgi gösterilen uygulamalardan biri haline gelen WikiLeaks iPhone uygulamasının neden kaldırıldığı bilinmiyor. Ancak WikiLeaks kâr amaçlı bir kurum olmamasına rağmen, kurumla ilgisi bulunmayan bir uygulamayla para kazandırması istenmemiş olabilir. Zira Igor Barinov isimli geliştiricinin ürettiği uygulama 2 dolar karşılığında indirilebiliyordu.

17 Kasım'dan beri indirilebilen, WikiLeaks'i hem Twitter'dan hem de doğrudan belgeler üzerinden takip etmeye yarayan uygulamayı artık iTunes'dan indirmek mümkün değil. WikiLeaks taraftarlarının konuyla ilgili nasıl tepki vereceği henüz bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun