Yazılım 01 TEMMUZ 2011 / 17:58

Apple'dan vazgeçene yüzde 50 indirim

Adobe, Apple’ın ürününden vazgeçenlere Premiere Pro’yu yarı fiyatına veriyor.Rekabet kızışınca şirketlerin ne yapacağı hiç belli olmuyor. Müşteri sayısını çoğaltmak için uyguladıkları yöntemler arasına şimdi de rakip marka kullanıcılarına yönelik indirim kampanyaları eklendi.

Adobe, Apple’ın Final Cut Pro X ürünne sahip olanlara özel olarak başlattığı ‘yüzde 50’ indirim kampanyasıyla bu kullanıcıları kendine çekmeyi hedefliyor. Yani Final Cut Pro veya Avid Media Composer ürünlerinden birini satın aldıysanız, Adobe CS5.5 Production Premium veya Premiere Pro CS5.5’ya yarı fiyatına sahip oluyorsunuz.

Adobe’nin Profesyonel Video ve Ses Yazılımlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Jim Guerard, kullanıcıların yeni işler yapabilen ama aynı zamanda eski iş akışları ve materyalleri de kullanabilen profesyonel yazılım araçlarına gereksinim duyduğunu, Apple’ın Final Cut Pro X’ini kullananlarınsa eski projelerini yeni sürümlere aktaramadıklarından şikayet ettiklerini söyledi. Guerard, “Biz profesyonellerle çalışıyoruz ve kullanıcılara büyük bir esneklik vaat ediyoruz” dedi.

Fiyatı yarı yarıya düşen Premiere Pro’nun hala Apple’ın yazılımından pahalı olması bir soru işareti. Apple ise Final Cut Pro X kullanıcılarını memnun edebilmek için 6 aylık güncelleme gibi ‘hediye’ niteliğinde bazı haklar sunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun