Yazılım 29 EYLÜL 2008 / 09:08

Android platformunda Visa pazarlama çözümü

Google’ın cep telefonları için geliştirdiği Android işletim sistemi için Visa yeni bir pazarlama çözümüne imza attı.

Google’ın cep telefonları için geliştirdiği Android işletim sistemi için Visa yeni bir pazarlama çözümüne imza attı.Visa’nın uygulaması Google Android telefonu kullanan tüketicilere çeşitli kampanya bilgilerinin gönderilmesine imkân veriyor. Üyelik sistemiyle çalışacak uygulamada kullanıcılar telefonlarının ekranında yer alacak ‘’Kampanyalar’’ menüsüne girerek bu konuda bilgi alabilecekler.  Ardından Google Harita hizmetini kullanan ‘’ Yer tespiti’’ özelliği ile kampanyanın geçerli olduğu en yakındaki mağazanın yerini tespit edebilecekler. Örneğin; bir kahve dükkânında “dört kahveden sonra beşincisi ücretsiz” kampanyası düzenleniyor. Visa kullanıcının dükkândaki diğer alışverişlerini takip ediyor ve kampanya için gerekli şartı karşılıyorsa beşinci kahveyi müşterinin hesabına geri alacaklandırıyor. Ardından kullanıcının telefonuna e-posta göndererek yaptığı işlemi bildiriyor. Sistemin denemeleri yıl sonuna doğru başlayacak. İlk birkaç ay sadece Chase Visa kartı sahipleri hizmetten yararlanabilecek. Uygulamanın Google Android işletim sistemini kullanan telefonların artmasıyla yaygınlaşması bekleniyor.


 


Dünyada yaklaşık 3,3 milyar cep telefonunun kullanımda olması bu alanda yeni pazarlama yöntemlerinin kapısını açıyor. Öte yandan dünyada 1,6 milyar kredi kartı kullanıcısı mevcut. Visa ayrıca bir kredi kartı kullanıcısından diğerine mobil para transferinin denemesini de gerçekleştirdi. Bu sistemin de yıl sonundan önce hayata geçirilmesi planlanıyor. Ayrıca cep telefonunun uzaktan ve temassız ödeme uygulamalarında bir kredi kartı gibi kullanılabilmesi için Visa ve Nokia işbirliği yürütüyorlar.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun