Yazılım 29 ARALIK 2011 / 11:27

Android geliştiricilerine Türkçe kaynak

Samsung Electronics Türkiye, içerik geliştiricilerine yönelik “Profesyoneller için Android ile Uygulama Geliştirme” kitabını sunuyor.Android dünyasının lider ismi Samsung Electronics, içerik geliştiricilerine destek olmayı sürdürüyor. Samsung Electronics Türkiye, Reto Meier tarafından hazırlanan “Profesyoneller için Android ile Uygulama Geliştirme” kitabını, Android geliştiricilerine sunmak üzere Türkçeleştirdi.

Android platformunun gelişimine yalnızca lider Android cihazlarıyla değil, içerik yönüyle de destek sağlayan Samsung Electronics Türkiye, Pusula Yayıncılık işbirliğiyle yayınladığı giriş seviye kitabıyla Android programlama konusundaki ilk Türkçe kaynağını sunmuştu. Yine Pusula Yayıncılık desteğiyle yayınlanan ikinci programlama kitabında ise profesyonel Android geliştiricilerine hitap ediyor.

Samsung Electronics Türkiye Dijital Pazarlama Müdürü Ömer Suner konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğimizle akademik düzeyde dünyanın ilk Android sınıfını kurduk. Android platformunun sahip olduğu içerik esnekliği doğrultusunda geliştirilmeye ne kadar açık olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçten hareketle, Pusula Yayıncılık ile ikinci kitabımız olan ‘Profesyoneller için Android ile Uygulama Geliştirme’ kitabını sunuyoruz” dedi.
YORUMLAR
Hüseyin Yıldırım 29 ARALIK 2011 / 17:42 0 0
her ne kadar tablet pc diyince herkesin aklına ipad gelsede, android çok yakın bir zamanda herkesin gözdesi olacak. M.E.B. bile projelerinde kullanılacak tablet pc işletim sistemi android olarak belirledi. Çok yakın zamanda herkesin elinde android destekli tablet pc ve telefon olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun