Yazılım 15 AĞUSTOS 2012 / 11:56

Android'de Flash devri kapanıyor

Android'de Flash devri kapanıyor

Bugünden itibaren yeni Android cihazlara yönelik Flash eklentisi ve güncellemesi indirilemeyecek.Aslında bu çok da yeni bir gelişme değil. Adobe geçtiğimiz Kasım ayında Flash eklentisinin mobil cihazlara yönelik sürümü için yaptığı çalışmaları durdurduğunu açıklamıştı. Bugün itibarıyla da bu açıklama gerçeğe dönüştü ve şirket Android cihazlara Flash eklentisinin sıfırdan yüklenmesini sonlandırdı. Bugünden itibaren sadece Flash eklentisi sahipleri güncellemeler yapabilecekler.

İşin bu noktaya gelmesinin belki de en büyük sebebi Apple’ın da kullandığı HTML 5 sistemi. Özellikle Steve Jobs’un yıllardır savunduğu sistem, Adobe’nin artan HTML5 çalışmaları ve sistemin giderek daha fazla kullanılır oluşu, Flash'ın gözden düşmesine sebep oldu.

Android kullanıcıları için alışkanlık haline gelen Flash uygulamasının yerine yeni bir uygulama koymak görünmese de Skyfire veya HTML 5’a geçiş yaparak zamanında Flash’ın vadettiği ‘eksiksiz internet deneyimine' sahip olabilirler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun