Yazılım 22 EKİM 2012 / 10:23

Android 4.2 geliyor

Android 4.2 geliyor

Google’ın 29 Ekim tarihinde düzenleyeceği Android etkinliğinde, Google I/O 2012'de duyurulan Jelly Bean'in devam sürümünün duyurulacağı öne sürüldü. TheNextWeb’in haberine göre, Jelly Bean kod adını taşımaya devam etmesi beklenen yeni sürümün “Key Lime Pie” adını taşıyacabileceği de söylentiler arasında. Bir önceki sürüme göre çok büyük farklılıklar taşıması beklenmeyen sürümün, yenilenmiş Gmail, bildirim çubuğunda yeni hızlı ayarlar, her zaman açık VPN, yeni ikonlar ve çoklu profil gibi yeniliklere sahip olması bekleniyor. Galeri ve kamera uygulamaları yenilenecek işletim sisteminin bu bağlamdaki en büyük yeniliği, panoramik çekim moduyla hem yatay hem de dikey çekime imkân tanıması olacak.

Windows 8 ve iOS 6’yla rekabet etmeyi amaçlayan özellikleri ekleyen yeni sürümün, PlayStore ve Google servislere daha güvenli ve rahat erişim sunarak uzun vadede daha fazla kullanıyı çekmesi hedefleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun