Yazılım 30 NİSAN 2012 / 12:55

AMD, Adobe işbirliğiyle görsel efektleri hızlandırmayı hedefliyor

AMD ve Adobe Systems yapılan yeni işbirliğiyle, yeni Adobe Photoshop CS6’yı da kapsayan uygulamalarında performansı üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile Creative Suite 6’yı piyasaya 30 gün içerisinde piyasaya süreceğini duyuran Adobe, yapılan işbirliği çerçevesinde GPU ile hızlandırma ve OpenCL optimizasyonunun, Adobe Creative Suite 6’da görselliğin ön planda olduğu özellikleri büyük ölçüde hızlandırması ve profesyonellerin işini kolaylaştırması amaçlıyor. Bunun yanı sıra Photoshop CS6’da yer alan yeni Adobe Mercury Grafik Motoru, hem OpenCL hem de OpenGL ile çalışarak yeni “Trinity” APU’larında OpenCL grafik hızlandırması açık haldeyken kullanıcılara 10 kata kadar daha yüksek performans sunacak. İşbirliğinin kullanıcılara sunduğu en verimli özelliklerden bir diğeri de Adobe Photoshop CS6 sayesinde görsel içeriklerinde herhangi bir alanı itme, çekme, döndürme, yansıtma, büzme ve şişirme gibi efektleri sağlayan “Liquify” aracının en hızlı şekilde kullanılabilmesi.

Konuyla ilgili konuşan Adobe Creative Ürün Başkan Yardımcısı Winston Hendrickson AMD, CPU ve APU alanındaki uzmanlığını Adobe Creative Suite’in yeni sürümünde hayata geçirildiğini ifade etti.

İşbirliğine değinen AMD İçerik, Uygulama ve Çözümlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Manju Hegde, işbirliğiyle profesyonellerin yeni Adobe CS6 programlarında işlerini büyük ölçüde hızlandıracağına inandığını söyledi.
ETİKETLER : Adobe AMD photoshop CS6