Yazılım 24 EKİM 2008 / 11:37

AMD’nin yeni ekran kartı DirectX 10.1 oyunları destekliyor

AMD’nin HD çoklu ortam özellikleri sunan yeni ATI Radeon HD 4830 Ekran Kartı, yılbaşına doğru çıkacak DirectX 10.1 oyunları da destekliyor.

AMD’nin HD çoklu ortam özellikleri sunan yeni ATI Radeon HD 4830 Ekran Kartı, yılbaşına doğru çıkacak DirectX 10.1 oyunları da destekliyor.


Yaptığı açıklamayla, ATI Radeon HD 4830 ekran kartıyla, 150 doların altına satılan ekran kartlarının performans çıtasını yükselttiğini duyuran AMD, oyun tutkunları için de sevindirici bir haber verdi. ATI Radeon HD 4800 serisi performansını daha uygun fiyatlarla kullanıcıya sunacağını açıkladı. Bu yeni model sağladığı oyun performansının yanı sıra HD çoklu ortam özellikleri sunuyor ve yılbaşına doğru çıkacak en yeni DirectX 10.1 oyunları da destekliyor.


 


“ATI Radeon HD 4830 ekran kartı, AMD’nin ölçeklenebilir tasarım stratejisinin nasıl meyve verdiğine iyi bir örnek,” diyen AMD Grafik Ürünleri Grubu Rick Bergman, şöyle devam ediyor: “Tek bir yongayla, piyasaya fiyatları 150 doların altından başlayıp 549 dolara kadar çıkabilen ve her düzeyde lider performans sunan ekran kartı tasarımlarını hızlı ve verimli bir şekilde sunabildik. ATI Radeon HD 4830, bu uygulamanın devamını getiriyor ve oyunculara 150 doların altında mükemmel katma değer sunuyor.”


 


Ekran kartlarında 100-150 dolar fiyat aralığı, masaüstü ekran kartı pazarının hassas noktasını oluşturmaktadır ve bu aralıkta müşteriler, harcadıkları dolar başına en çok performansı alabilmektedir,” diyen Mercury Research kurucusu ve başkanı Dean McCarron’a göre, en yeni grafik teknolojileri genel kullanım hedef kitlesine bu aralıkta ulaşıyor ve bilgisayar oyunlarının çoğunluğu da bu aralığı hedefliyor.


 


 


ATI Radeon HD 4830 ekran kartıyla birlikte, 150 doların altında satılan kartlarla oynanamaz durumda olan ağır oyunlar bile, “anti-aliasing” ve “anisotropic filtering” gibi görüntü geliştirme özellikleri açık olduğu durumlarda dahi makul görüntü hızlarında oynanabiliyor.  Oyun makinelerinden daha çok performans elde etmek isteyen oyuncular ise ATI Radeon™ HD 4830 kartlarının ATI CrossFireX™ teknolojisi desteği sayesinde, bir bilgisayarda dörde kadar ekran kartını birlikte kullanabilme seçeneğini değerlendirebiliyorlar.


 


www.amd.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun