Yazılım 10 ŞUBAT 2016 / 14:54

Amazon’un yeni 3D oyun motoru Lumberyard yayınlandı

Amazon Lumberyard'ın, geliştiricilerin en yüksek kaliteli oyunları yaratması, buluta bağlı oyun özellikleri üretmesi ve Twitch üzerinde hayran toplulukları oluşturmasına yardımcı olacağı belirtiliyor.

Amazon Lumberyard’da yer alan görsel komut yazım aracı ile profesyonel olmayan oyun geliştiriciler bile sürükle-bırak grafik kullanıcı ara yüzü üzerinden dakikalar içinde bir oyuna buluta bağlı topluluk haber akışı, günlük hediyeler gibi özellikler ekleyebiliyor. Amazon Lumberyard’ın beta sürümü ücretsiz olarak temin edilebilecek ve oyun geliştiricilerin kullanımına sunulurken yakında mobil ve sanal gerçeklik platformlarında da kullanılacağı belirtiliyor. Amazon Lumberyard ile oyun projelerine adım atan geliştiriciler, sunucu altyapısı gibi ağır işlerle uğraşmayarak,  zamanlarının daha verimli kullanabilecek ve farklı oyun deneyimleri yaratmaya, hayran kitlesi toplamaya zaman ayırabilecek.

 
 
Amazon Web Services bugün aynı zamanda yeni hizmeti Amazon GameLift’i duyurdu. GameLift’in aynı zamanda, oturum tabanlı çoklu oyunculu oyunları konuşlandırmaya, çalıştırmaya ve ölçeklendirmeye yönelik yeni bir hizmet olduğu belirtiliyor. GameLift ile Lumberyard geliştiricileri, oyunculardan gelen talebi karşılamak üzere, yüksek performanslı oyun sunucularının ölçeğini hızlıca yükseltip düşürebiliyor. Böylece performanslarını koruyabiliyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun