Yazılım 01 TEMMUZ 2010 / 14:02

Aksesuarcıların gözleri parladı

iPhone 4'te yaşanan anten sorunu aksesuarcıları bir hayli sevindirdi.

iPhone 4'te yaşanan anten sorunu aksesuarcıları bir hayli sevindirdi.


iPhone 4'te yeni tasarım yüzünden yaşanan anten sorunları aksesuar yapımcılarına yaradı. Steve Jobs'ın telefonu yanlış tutuyorsunuz çıkışının yanında dile getirdiği "kılıfla da kullanabilirsiniz" önerisi aksesuar yapımcılarının gözlerinde dolar işaretleri belirmesine sebep oldu.

Sadece Amerika'da 2010 yılının ilk çeyreğinde 135 milyon dolarlık telefon aksesuarı piyasası oluşmuştu. Steve Jobs'ın önerisi ve satın alınan iPhone 4'ler düşünüldüğünde bu piyasanın yılsonuna kadar beklentilerin ötesine geçerek 600 milyon doları bulması bekleniyor.

Bu arada Apple da kendi iPhone 4 kılıflarını Apple Store'larda 29 dolardan satışa sundu. Kılıflar akıllı telefonun önünü ya da arkasını kapatmıyor. Sadece etrafını saran antenlerin bulunduğu kısmı kapsıyor. Görünen o ki, Apple sorun çıkaran ve kendi hatası olan bir durumdan da para kazanmayı başarıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun