Yazılım 21 MAYIS 2012 / 10:25

Adobe CS6 evangelistlerin katılımıyla tanıtıldı

Adobe CS6 evangelistlerin katılımıyla tanıtıldı

Adobe Türkiye, Creative Suite 6 tanıtımı için 18 Mayıs Cuma günü dünyaca ünlü evangelistleri Jason Levine, Paul Trani ve Terry White’ı özel olarak Türkiye’ye getirdi. Açılış konuşmalarını Adobe Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Tolunay Tomruk ve EEMEA Pazarlama Direktörü Lothar Haenle’nin yaptığı tanıtımda evangelistler, tasarım akılları arasındaki sınırları kaldırmayı amaçladıklarını hazırladıkları sunumlarla anlattılar.

Konuya değinen Adobe EEMA Pazarlama Direktörü Lothar Haenle,  CS6'nın tasarımcı profesyonellerin çalışmalarını hızlandıracağını belirtirken, etkili içerik üretme ve uygulamalar sunma konusunda da oldukça detaylı olduğunu ifade etti.

Açılış konuşmasını yapan Adobe Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü Tolunay Tomruk, şirket olarak amaçlarının dijital deneyimlerle dünyayı değiştirmek olduğunun altını çizdi. Tomruk, CS6 ile birlikte tasarımcıların işlerini kolaylaştırdıkları gibi tasarımcılar arasındaki mesafeyi de ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi. Tabletlerin tasarımcılar için büyük bir fırsat olduğuna değinen Tomruk, tabletlerin sadece bilgi için değil yaratmak için de kullanıldığını vurguladı.

CS6 yaratım sürecini hızlandırıyor

Tasarım, internet ve video alanlarında bir çok yenilikle birlikte gelen CS6, 14 adet CS6 uygulaması ve dört Creative Suite güncellemesini bir arada sunuyor. Tasarımcıların kod yazmadan HTML5 internet siteleri oluşturmasına olanak sağlayan AdobeMuse da yenilikler arasında yerini aldı.

Tasarımcılardan alınan geri bildirimler çerçevesinde geliştirilen CS6 baskı, internet ve mobil projelerde önemli zaman tasarrufu sağlamasıyla da dikkat çekiyor.