Yazılım 23 NİSAN 2012 / 13:01

Adobe Creative Suite 6 ‘bulutla’ piyasaya çıkıyor

Photoshop CS6 'bulutla' piyasaya çıkıyor

Tasarımcılar ve web geliştiricilerinin en favori yazılımının son sürümü, önceki sürümlere göre farklı olarak, ‘abonelik sistemi’ ödeme seçeneği ile dikkat çekiyor.Adobe, bugün yaptığı açıklama ile Creative Suite 6’yı piyasaya 30 gün içerisinde süreceğini duyurdu. Photoshop, Illustrator ve toplamda 14 program barındıran yaratıcının el çantası, dört farklı paketle meraklılarının karşısına çıktı.

Adobe Creative Suite 6 Design & Web Premium, Adobe Creative Suite 6 Design Standard, Adobe Creative Suite 6 Production Premium, ve Adobe Creative Suite 6 Master Collection olarak isimlenen paketlerin fiyatlandırma modeli ise bu kez çok daha farklı.

Önceki sürümlerin aksine yeni sürüm Creative Suite, Adobe’nin Creative Cloud planın bir parçası olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Artık yeni nesil Photshop kullanmak için abonelik yöntemi ile ayda 50 dolardan başlayan fiyatlandırma modelinin uygulanacağı açıklandı.

Çalışmalar buluta kaydedilebilecek

Aylık belli bir bedelle abone olan kullanıcılar, Photoshop, InDesign ya da Illustrator gibi programları internetten indirerek çalışabilecek. Bu çalışmalar çevrimiçi gerçekleştirilebilecek ve Adobe’nin bulut servisine kaydedilebilecek. Böylece her yerden ulaşılabilecek çalışmaları diğerleriyle paylaşmak da oldukça kolaylaştı.Yeni model ile tek seferde binlerce dolar ödemek istemeyen kullanıcıların da ‘yasal yollarla’ Photoshop kullanıcı olması için teşvik edilmesi hedefleniyor.

Elbette hala müşteriler tek seferde yazılım paketini ya da ayrı ayrı programları satın alabilecek. En düşük program bedeli 275 dolarken, bu bedel 2 bin 599 dolara kadar çıkabiliyor. Belki de en fazla beklenen Adobe yazılımı, Photoshop CS6’yı tek seferde satın almanın bedeli 699 dolardan başlıyor.

Yeni sürüm Creative Suite 6 ve Creative Cloud 30 gün içerisinde kullanıcılarla buluşacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun