Yazılım 10 ARALIK 2014 / 09:55

Acronis Access 7'yi duyurdu

Acronis, küçük ve orta ölçekli işletmeler için veri erişimi, senkronizasyonu ve paylaşımı sağlayan Acronis Access 7 çözümünü duyurdu. Çözümün büyük ölçekli kurumlar için de sürümü bulunuyor.


BT yönetimleri, çalışanların bulut üzerinden dosya paylaşımına izin veren çözümleri kullanmalarını çeşitli güvenlik sorunları doğurabileceği kaygısı ile onaylamıyor. Acronis Access 7 ile birlikte pazardaki pek çok popüler dosya paylaşım çözümlerine kolay kullanımlı ve güvenli bir alternatif getiriliyor. Acronis Access müşterinin var olan altyapısını ve verisini herhangi bir taşıma işlemine gerek kalmadan kullanabiliyor, çalışanlar ise işletmelerini güvenlik riski ile karşı karşıya bırakmadan hem işletme içi hem de işletme dışı ile güvenli veri paylaşımı gerçekleştirebiliyor.

Mobil cihazlar artık verimli ve başarılı küçük orta ölçekli işletmelerde iş ortamının entegre bir bileşeni konumunda olup, iş yapış biçimlerini önemli ölçüde değiştiriyor. Yapılan araştırmalar küçük ve orta ölçekli işletmelerin yüzde 67 sinin mobil çözümleri işletmeleri için kritik öneme sahip olarak gördüğünü, yüzde 83 ünün de çalışanlarının verimliliğini artırmaya yardımcı olmak üzere mobil uygulamaları halihazırda kullanmakta olduğunu ortaya koyuyor.

“Kritik iş verilerinin çalışanlar, müşteriler ve iş ortaklarıyla paylaşımı ölçeği ne olursa olsun tüm işletmeler için hayati öneme sahip. İşletmeler kurumsal bilgiye her zaman her yerden erişmek ve paylaşmak için e-posta eklerine, USB'lere, kargo paketlerine, CD'lere yerleştirilen verilere güvenmek zorunda bırakılmamalı" diyen Acronis CEO'su Sergei Beloussov, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Acronis Access 7 kolay veri erişimi, senkronizasyonu ve paylaşımını sağlarken, güvenlik, kontrol ve uygunluğun sağlanmasını da güven altına alıyor, böylelikle çalışanlar ve BT yönetiminin ihtiyaçları arasında bir denge kuruyor."

Acronis Access 7; mobil dosya erişimi, senkronizasyonu ve paylaşımına yönelik bir çözüm satın almak, kullanmak ve yönetmek isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmış olup, kullanımı kolay ve kapsamlı bir çözümdür. Acronis Access 7 mobil çalışanların işletmeleri için herhangi bir güvenlik riski yaratmadan kurumsal dokümanlara erişebilmelerine, dokümanlar üzerinde düzenleme yapabilmelerine, güncellenmiş finansal dosyaları ya da sunumları iş arkadaşlarıyla kolayca paylaşabilmelerine, müşterileri ve iş ortaklarıyla güvenli içerik alışverişi yapabilmelerine imkan vererek, verimlilik ve etkinliğin sürekliliğini destekliyor.

Büyük ölçekli kurumlar için tasarlanan Acronis Access Advanced 7 ise kurumsal kullanıcılara kolay veri erişimi, senkronizasyonu ve paylaşımı olanaklarını sunarken, BT yöneticilerinin de kurumsal veri ve dosyalar üzerinde kontrolü tam olarak sağlayabilmelerine imkan veriyor.

• Kusursuz kullanıcı yönetimi için Active Directory entegrasyonu

• Güvenlik politikaları, içerik kontrolü ve uygunluk denetimi için yönetim özellikleri

• Görünürlük, içerik erişimi ve paylaşımı için denetim günlüğü

• Uyulması zorunlu düzenleme standartlarını desteklemek üzere onaylı kriptolama

• Güvenliği etkinleştirmek üzere ileri düzeyde doğrulama

Acronis Access Advanced 7 nin temel fonksiyonları arasında yer almaktadır.

Acronis Access Advanced 7 kolay kullanımlı ve sezgisel ve yenilikçi arayüzü, Microsoft Office dokümanlarını düzenleyebilme, PDF dosyalarına not ekleyebilme, kritik öneme sahip içeriği işletme içi ve dışı kullanıcılarla güvenle paylaşabilme gibi özellikleriyle çalışanların ve takımların verimliliğini arttırıyor. BT organizasyonları bulunan daha büyük ölçekli kurumlar için tasarlanan Acronis Access Advanced 7 ise kullanıcı sayısına göre ölçeklenebilmekte, limitsiz sayıda erişim sunucusunu desteklemektedir. Ürün, ayrıca, önde gelen mobil cihaz yönetim çözümleriyle de entegre olarak çalışabilmektedir.

Acronis Access ürünlerinin iş yapış biçimini çok olumlu biçimde etkilediğini belirten Washington DC Toplu Ulaşım İşletmesi BT Müdürü Youssef Slitine ise ürünlerin iş akışlarının daha düzgün biçimde işleyişine yardımcı olduğunu, dosya erişimine, kullanımına ve farklı platform ve cihazlar arasında paylaşımına imkan vererek çalışanların verimliliğini ve etkinliğini arttırdığını belirtti. Slitine sözlerini şöyle sürdürdü:

"BT Müdürü olarak, Acronis Access ürünleri ve çözümlerinin etkin bir mobil stratejinin uygulanmasında büyük fayda sağladığını, tüm kurumsal dijital varlıklarımızın güvenilir, yönetilebilir ve güvenli olduğundan emin olmamıza yardımcı olduğunu söyleyebilirim."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun