Yazılım 26 AĞUSTOS 2008 / 10:32

Abonelerde Numara Taşınabilirliği bilinci artıyor

Avea’nın Temmuz 2008 GSM pazar araştırması sonuçlarına göre Numara Taşınabilirliği hakkında bilgi sahibi olan abonelerin yüzde 70’i konuyu doğru tanımlayabiliyor.

Avea’nın Temmuz 2008 GSM pazar araştırması sonuçlarına göre Numara Taşınabilirliği hakkında bilgi sahibi olan abonelerin yüzde 70’i konuyu doğru tanımlayabiliyor.


Avea 9 Kasım 2008’de hayata geçecek “Numara Taşınabilirliği” uygulamasının tüketiciler arasındaki bilinirliğinin ölçülmesi amacıyla her ay düzenli olarak GSM pazar araştırması gerçekleştiriyor. Araştırmanın Temmuz 2008 ayağı abonelerin Nisan 2008’deki araştırmadan bu yana Numara Taşınabilirliği konusunda bilinçlendiğini gösteriyor. Araştırmaya göre Numara Taşınabilirliği’nin ne olduğunu bildiğini söyleyenlerin oranı yüzde 8’den yüzde 12’ye çıktı. Numarasının değişmeyeceğini ancak başındaki kodun değişeceğini düşünenlerin oranı  ise yüzde 34’ten yüzde 26’ya düştü. Numara Taşınabilirliği’ni bildiğini belirten katılımcılar arasında uygulamanın tanımını doğru yapanların oranı da yüzde 65’ten yüzde 70’e yükseldi. Numara Taşınabilirliği uygulamasını doğru tanımı ile bilenlerin oranı tüm GSM aboneleri içinde yüzde 5’ten yüzde 8’e yükseldi. GSM abonelerinin  yüzde 10’u numaralarını taşıyacaklarını belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun